• Viktoria zásadně zlepšila defenzivu. Viktoria zásadně zlepšila defenzivu.FOTO:

  Pět zápasů pod trenérskou dvojicí Krejčí, Horváth, nula obdržených branek. To už není náhoda. Viktoria Plzeň se drží na vítězné vlně, s výměnou na střídačce se výrazně zlepšila i defenziva mužstva. Série platí i po vstupu do základní skupiny Evropské ligy s Dinamem Minsk, které Západočeši doma porazili 2:0. Co vězí za zlepšenou obranou českého mistra?

 • Změna trenéra

  Nový trenér Plzně Karel KrejčíNový trenér Plzně Karel Krejčí

  Deset inkasovaných branek v sedmi zápasech pod trenérem Koubkem, žádná v pěti duelech pod dvojicí Krejčí, Horváth. Tahle statistika vypovídá mnohé. Změna na střídačce přinesla potřebný impuls k tomu, aby hráči v defenzivě hráli opravdu zodpovědně, nedělali chyby a zároveň se nebáli řešit zapeklité rozehrávky konstruktivně. Obranná činnost se změnila jako mávnutím kouzelného proutku, právě od čistých kont se odvíjí současná vítězná šňůra Viktorie.

 • Jistý kapitán Procházka

  Obránce Václav Procházka patří mezi opory, na které v Plzni hodně spoléhajíObránce Václav Procházka patří mezi opory, na které v Plzni hodně spoléhají

  Na konci angažmá trenéra Koubka byl Václav Procházka často kritizovaný. Na nohou 31letého stopera přibývaly chyby, dokonce se mluvilo o jeho odchodu do zahraničí (Turecko). V polovině září se ale situace obrátila. Procházka zůstal, po potrestaném hříšníkovi Limberském převzal kapitánskou pásku a znovu je opravdovým lídrem defenzivy. Po odchodu Romana Hubníka je jasnou stoperskou jedničkou, jemuž patří zásadní podíl na fungující obraně.¨

 • Aktivní, vysunutý presink

  Plzeňský Jan Kovařík hraje pravidelně v základu.Plzeňský Jan Kovařík hraje pravidelně v základu.

  Když Karel Krejčí a Pavel Horváth otevřeli kanceláře ve Štruncových sadech, dali svému týmu jasné zadání. Hrajte výš, chceme větší aktivitu dopředu! Jakmile Západočeši přešli na model, který šlapal pod trenérem Vrbou, začaly fungovat i zadní řady. Plzeň hraje mnohem výš na soupeřově polovině a nepouští své protivníky do nebezpečných akcí. Přesně takovým stylem doma přehrála i Dinamo Minsk.

 • Koncentrace

  Fotbalisté Plzně zlepšili koncovku.Fotbalisté Plzně zlepšili koncovku.

  Trenér Koubek už nevěděl, co by měl svým svěřencům víc zdůrazňovat. Plzeň si vytvářela šance, dostávala se do koncovky… Jenže góly nepřicházely, naopak stačily ojedinělé momenty a soupeř trestal. Největším problémem českého mistra na startu sezony byly právě zbytečné individuální chyby, které se podepsaly i na selhání s Maccabi. Ztrátu Ligy mistrů vedení klubu stále těžce vydýchává, v posledních týdnech ale je vidět znatelný progres. Po velkém zklamání se tým ještě víc semkl, hraje soustředěně a hráči nevyrábí chyby, které tým srážely.

 • Jistý Kozáčik

  Matúš Kozáčik v posledních zápasech Viktorii vždy podržel.Matúš Kozáčik v posledních zápasech Viktorii vždy podržel.

  Plzeňský gólman platí za osvědčenou jistotu, v klubu a nyní i ve slovenské reprezentaci si vybudoval pozici týmové jedničky. Přesto na začátku sezony nebyly výkony 31letého brankáře úplně ideální. Několik branek padá na jeho vrub, s formou se v letních měsících příliš nepotkal. Také to je nyní minulostí. Kozáčik sice nemívá v zápasech příliš práce, ale když je potřeba, dokáže mužstvo podržet.

 Klasická verze
Mobilní verze