Tomáš Podvín
22. října 2015 • 21:05

Sparťanské oživení! Konaté trápil Schalke, pomohl i ke gólu

TOP VIDEA
Slavia - Bohemians: Video zrušilo Škodův gól – kvůli Součkově ofsajdu Slavia - Bohemians: Video zrušilo Škodův gól – kvůli Součkově ofsajdu
17. den na ZOH: Němci senzační i ve finále, česká spokojenost s medailemi 17. den na ZOH: Němci senzační i ve finále, česká spokojenost s medailemi
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z GELSENKIRCHENU | Nastoupil nečekaně v základní sestavě Sparty a hned se činil. Záložník Tiémoko Konaté, který v utkání Evropské ligy na půdě Schalke 04 naskočil od začátku místo kapitána Davida Lafaty, dodal sparťanské hře drajv. Domácích obránců se vůbec nebál, už ve čtvrté minutě se pustil do odvážného sóla. Na začátku druhého poločasu pak právě díky jeho aktivitě a bojovnosti Sparta vyrovnala.Konaté vstoupil do zápasu fantasticky. Hned po čtyřech minutách hry přebral míč na pravé straně a nebojácně se pustil přímo k brance. Kličky mu vyšly a tak se hostující záložník najednou objevil ve výborné palebné pozici. Jenže míč napálil pouze do boční sítě.

Právě horší finální fáze Konatému v utkání ublížila několikrát. Fotbalista z Pobřeží Slonoviny řešil některé situace až moc zbrkle, párkrát se ztratil ve svých vlastních kličkách.

VIDEO: Gól Kehindeho Fataie proti Schalke

Jenže, i když se mu akce nepovedla, příště to zkusil znovu. A v 50. minutě se dočkal za svou aktivitu odměny. Konaté opět odvážně pronikal z pravé strany do středu a přestože mu míč utekl, svůj boj nevzdal. To se vyplatilo, obránce Schalke totiž Konatého odkopem trefil a míč se odrazil k volnému Fataiovi. Ten se sám před brankářem nemýlil a vyrovnal na 1:1.

Kehinde Fatai se raduje se spoluhráči ze Sparty z vyrovnávacího gólu proti Schalke
Kehinde Fatai se raduje se spoluhráči ze Sparty z vyrovnávacího gólu proti Schalke

Přestože byl Konaté aktivní i nadále, v 62. minutě pro něj zápas trochu překvapivě brzy skončil. Rychlonohého záložníka nahradil David Lafata. A sparťanský kapitán hned ukázal svou sílu. Minutu po svém nástupu na hřiště skóroval a poslal Spartu do vedení 2:1.

Při oslavě svého kanonýra ale nesmí fanoušci Sparty zapomenout na Konatého. Právě fotbalista, který mohl v létě odejít na hostování do Zlína, měl na úspěchu svého týmu obrovský podíl. Nabídnutou šanci v základní sestavě využil, hře Sparty dodal nové možnosti.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze