Tomáš Podvín
19. února 2016 • 00:01

Hrdina Sparty Juliš: Krásný centr, gól... a pak přišla husí kůže

TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Rosického sako, tanec s ježkem a žvýkačka, která nezaskočí LIGA NARUBY: Rosického sako, tanec s ježkem a žvýkačka, která nezaskočí
13. den na ZOH: Francouz jako Hašek, dejá vu z Nagana a noční můra Ester 13. den na ZOH: Francouz jako Hašek, dejá vu z Nagana a noční můra Ester
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kdyby byl sparťanský kapitán David Lafata zdravotně v pořádku, nejspíš by nenastoupil. Jenže kdyby se ve fotbale nepočítají a mladý útočník Lukáš Juliš si tak může v tuto chvíli užívat svou chvilku slávy. Právě on totiž gólem v 64. minutě rozhodl o tom, že Sparta porazila v prvním utkání play off Evropské ligy Krasnodar 1:0. „Je to krásný pocit,“ culil se po utkání.Když v posledním zápase základní skupiny Evropské ligy krásným gólem vyrovnal na půdě APOELU na 1:1, mluvil o nejdůležitější trefě ve své kariéře. To už neplatí. „Gól s Krasnodarem byl stoprocentně důležitější,“ porovnával Juliš.

Jak k němu došlo? „Bořek Dočkal mi dal krásný centr na malé vápno, to jsem musel dát. A naštěstí jsem to proměnil,“ popisoval jedenadvacetiletý forvard.

Skórovat přitom mohl už o několik minut dříve, jenže brankář Krasnodaru jeho hlavičku zázračně chytil. „Zase to byl skvělý centr od Bořka Dočkala, já jsem hlavičkoval a myslel jsem, že je to gól. Už jsem se běžel radovat, jenže on to nějak chytil. Musel jsem si ještě chvíli počkat,“ přiznal Juliš.

O tom, jestli nastoupí v základní sestavě, se přitom rozhodovalo do poslední chvíle. Velkou roli hrál totiž zdravotní stav Davida Lafaty. „Že nastoupím, jsem tušil od úterý nebo středy, ale stoprocentně jsem se to dozvěděl až dvě hodiny před zápasem,“ prozradil mladý útočník.

„Upřímně jsem byl docela nervózní, ale pak to z vás spadne, fanoušci vám pomůžou. Vždy, když dostanu šanci hrát od začátku, tak se snažím odvést maximum,“ tvrdil Juliš.

Když nečekaný hrdina zápasu v 78. minutě střídal, vyprovodil ho ohlušující potlesk vestoje. „Měl jsem husí kůži, bylo to super,“ rozplýval se rodák z Chrudimi.

A jak Juliš vidí šance Sparty před odvetou? „Samozřejmě si věříme. Dáme tam gól a postoupíme!“ vyhlašuje optimisticky.

Klepaly se mi nohy, i když jsem šel ze hřiště, přiznal Juliš

Zahustel: Jsme spokojení, v odvetě nás čeká těžká bitva

Vácha byl po Krasnodaru spokojený: Vítězství jsme si zasloužili

Chcete mít přehled o všem důležitém, co se děje ve Spartě? Zde sledujte všechny zprávy a zajímavosti ze svého oblíbeného klubu >>

Všechny zprávy pro fanoušky Sparty

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze