1. srpna 2019 • 22:56

Boleslav si zahraje s Rumuny, Utrecht s Černým překvapivě končí

Liberec - Sparta: Radakovič trestuhodně namazal Malinskému, ten propálil chybujícího Nitu Liberec - Sparta: Radakovič trestuhodně namazal Malinskému, ten propálil chybujícího Nitu
Jágrův dobrý skutek! Při představení nových dresů jeden věnoval postižené fanynce Jágrův dobrý skutek! Při představení nových dresů jeden věnoval postižené fanynce

Fotbalisté Mladé Boleslavi si ve třetím předkole Evropské ligy zahrají s rumunským týmem FCSB. Někdejší Steaua Bukurešť sice v domácí odvetě druhého předkola podlehla Alaškertu Jerevan 2:3, ale díky úvodnímu vítězství 3:0 z Arménie postoupila.

Boleslavští, kteří ve druhém předkole vyřadili kazašský celek Ordabasy Šymkent, otevřou souboj s FCSB příští čtvrtek v Rumunsku, domácí odvetu sehrají o týden později.

Rumunský vicemistr se nedávno v pohárech střetnul s Plzní. Nejprve před dvěma lety Viktorii vyřadil ve třetím předkole Ligy mistrů po domácí remíze 2:2 a venkovní výhře 4:1. Na podzim 2017 se FCSB se západočeským soupeřem znovu potkal ve skupině Evropské ligy, kde doma zvítězil 3:0 a v Plzni prohrál 0:2.

Hráči FCSB v azylu na stadionu v Giurgiu začali dobře a v desáté minutě je poslal do vedení kapitán Florin Tanase z penalty. Zbytek poločasu však nečekaně ovládl Alaškert. Mezi 24. a 28. minutou otočil skóre Gustavo Marmentini. Druhý gól vstřelil z pokutového kopu, před nímž byl vyloučen domácí obránce Mihai Balasa. Těsně před pauzou Thiago Galvao zvýšil na 3:1.

FCSB v 59. minutě uklidnil kontaktním gólem střídající Florinel Coman a šance jerevanského týmu po chvilce ještě víc snížil Marmentini, který dostal červenou kartu a srovnal počet fotbalistů na hřišti. V závěru už další branka nepadla.

Trenér bukurešťského týmu Bogdan Andone pro odvetu zvolil sestavu: Vlad - Belu-Iordache, Balasa, Filip, Stan (46. Salomao) - Vina, Cristea, Oaida - Popescu, Tanase (82. Planič), Moutinho (24. Coman).

Gent s Ngadeuem si pohlídal postup

Utrecht s českým útočníkem Václavem Černým překvapivě nestačil na Zrinjski Mostar a po domácí remíze 1:1 prohrál v Bosně a Hercegovině 1:2 po prodloužení. Letní posila z Ajaxu Amsterdam Černý za hosty odehrála úvodních 68 minut.

Postup do třetího předkola si naopak pohlídal Gent. Belgický tým, v jehož sestavě nechyběl bývalý slávistický obránce Michael Ngadeu, v Rumunsku podlehl Viitorulu Konstanta 1:2, ale o domácí náskok 6:3 nepřišel. Gent v dalším dvojzápase vyzve Larnaku.

Ve třetím předkole se vedle Mladé Boleslavi představí další dva české týmy. Pražská Sparta začne doma proti Trabzonsporu a Plzeň ve čtvrtek v Bruselu sehraje úvodní duel s Antverpami. Jablonec naopak ve druhém předkole nečekaně vypadl s Pjunikem Jerevan.

Odvetná utkání 2. předkola fotbalové Evropské ligy:

Mistrovská část:

FC Astana - Santa Coloma 4:1 (1:1), první zápas 0:0, postoupila Astana.
Riga FC - Piast Gliwice 2:1 (1:1), první zápas 2:3, postoupila Riga.
Šeriff Tiraspol - Partizani (Alb.) 1:1 (0:1), první zápas 1:0, postoupil Tiraspol.
Ludogorec Razgrad - Valur Reykjavík 4:0 (2:0), první zápas: 1:1, postoupil Ludogorec.
Linfield (Sev. Ir.) - Tórshavn (Faer. ostr.) 1:0 (1:0), první zápas: 2:2, postoupil Linfield.

Nemistrovská část:

Kajrat Almaty - Hapoel Beerševa (Izr.) 1:1 (1:0), první zápas 0:2, postoupila Beerševa;
Viitorul Konstanta - Gent 2:1 (0:1), první zápas 3:6, postoupil Gent.
Kuopio - Legia Varšava 0:0, první zápas 0:1, postoupila Legia;
Luhansk (Ukr.) - Budučnost Podgorica 1:0 (1:0), první zápas 3:1, postoupil Luhansk;
Debrecín - FC Turín 1:4 (0:2), první zápas 0:3, postoupil Turín;
Häcken (Švéd.) - Alkmaar 0:3 (0:1), první zápas 0:0, postoupil Alkmaar;
Levski Sofia - AEK Larnaka 0:4 (0:2), první zápas 0:3, postoupila Larnaka.
AEL Limassol - Aris Soluň 0:1 (0:1), první zápas: 0:0, postoupil Aris;
Atromitos (Řec.) - Dunajská Streda 3:2 (2:0), první zápas: 2:1, postoupil Atromitos;
Dinamo Tbilisi - Gabala (Ázerb.) 3:0 (0:0), první zápas: 2:0, postoupilo Tbilisi;
Liepaja (Lot.) - Norrköping (Švéd.) 0:1 (0:0), první zápas: 0:2, postoupil Norrköping;
Klaksvík (Faer. ostr.) - Lucern 0:1 (0:1), první zápas: 0:1, postoupil Lucern;
Maccabi Haifa - Štrasburk 2:1 (2:1), první zápas: 1:3, postoupil Štrasburk;
Malmö - Domžale (Slovin.) 3:2 (2:2), první zápas: 2:2, postoupilo Malmö;
Neftči Baku - Tula (Rus.) 3:0 (0:0), první zápas: 1:0, postoupilo Neftči.
Universitatea Craiova - Honvéd Budapešť 0:0, na pen. 3:1, první zápas: 0:0, postoupila Craiova;
Apollon Limassol - Shamrock Rovers (Ir.) 3:1 po prodl. (1:0), první zápas: 1:2, postoupil Limassol;
Vaduz - Fehérvár 2:0 po prodl. (0:0), první zápas: 0:1, postoupil Vaduz;
Zrinjski Mostar (Bos.) - Utrecht 2:1 po prodl. (0:1), první zápas: 1:1, postoupil Mostar;
Niederkorn (Luc.) - Glasgow Rangers 0:0, první zápas: 0:2, postoupili Rangers;
Esbjerg (Dán.) - Soligorsk (Běl.) 0:0, první zápas: 0:2, postoupil Soligorsk;
Gzira (Mal.) - Ventspils (Lot.) 2:2 (1:0), první zápas: 0:4, postoupil Ventspils;
Olimpija Lublaň - Malatyaspor (Tur.) 0:1 (0:0), první zápas: 2:2, postoupil Malatyaspor.
Bröndby - Gdaňsk 4:1 (1:0), první zápas: 1:2, postoupilo Bröndby;
Eintracht Frankfurt - Flora (Est.) 2:1 (1:1), první zápas: 2:1, postoupil Frankfurt;
FCSB (Rum.) - Alaškert (Arm.) 2:3 (1:3), první zápas: 3:0, postoupil FCSB;
Štýrský Hradec - Haugesund (Nor.) 2:1 (1:0), první zápas: 0:2, postoupil Haugesund; Aberdeen - Sačchere (Gruz.) 5:0 (2:0), první zápas: 1:1, postoupil Aberdeen;
Trnava - Lokomotiv Plovdiv 3:1 (1:0), první zápas: 0:2, postoupil Plovdiv.
Partizan Bělehrad - Connah's Quay (Wal.) 3:0 (0:0), první zápas: 1:0, postoupil Partizan;
Guimaraes (Portug.) - Jeunesse Esch (Luc.) 4:0 (1:0), první zápas: 1:0, postoupil Guimaraes;
Crusaders (Sev. Ir.) - Wolverhampton 1:4 (1:3), první zápas: 0:2, postoupil Wolverhampton;
Stjarnan (Isl.) - Espaňol Barcelona 1:3 (0:1), první zápas: 0:4, postoupil Espaňol.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava