Souček si dal v Genku vlastní gól. Nedařilo se ani Kangovi

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Reprezentační obránce Vladimír Coufal se ve 4. kole základní skupiny Evropské ligy vrátil do sestavy West Hamu a pomohl gólovou asistencí k remíze 2:2 na hřišti Genku. Bod domácím zajistil v závěru vlastní gól Tomáše Součka. Ve "sparťanské" skupině A remizovalo Bröndby Kodaň 1:1 s Rangers, Pražané tak navzdory porážce 0:3 v Lyonu zůstali v tabulce druzí.

West Ham inkasoval poprvé v tomto ročníku Evropské ligy v páté minutě, trefil se Paintsil. Trenér David Moyes, který odkoučoval tisící zápas v kariéře, poslal v 58. minutě na hřiště Součka s dalšími dvěma čerstvými hráči a změny se mu brzy vyplatily. O minutu později Coufal poslal přesný pas do druhé vlny a nabíhající Bin Rahmá pohodlně zakončil.

Alžírský reprezentant dokonal v 82. minutě obrat, West Ham ale stoprocentní bilanci v Evropské lize neudržel. V 88. minutě si Souček nešťastně hlavou srazil centr z pravé strany do vlastní sítě. Střídající Alex Král odehrál posledních pět minut a za „Kladiváře“ nastoupil poprvé od 22. září.

West Ham je ve skupině H suverénně první a má už jistý postup do vyřazovací fáze. K tomu mu pomohl i výsledek druhého utkání skupiny, ve kterém Dinamo Záhřeb zdolalo 3:1 Rapid Vídeň. Vlastní branku zapsal také Guélor Kanga, který si srazil míč hlavou do brány po trestném kopu soupeře.

Bröndby ukončilo čekání na premiérovou trefu v EL krátce před pauzou, po rohovém kopu si dal vlastní gól Balogun. V 77. minutě ale srovnal střídající Hagi a Rangers bodově dostihli Spartu. Kodaňský celek ztrácí dva body.

Fotbalisté Marseille v divokém utkání Evropské ligy proti Laziu Řím

Tomáš Vaclík dvakrát inkasoval a Olympiakos Pireus podlehl doma 1:2 lídrovi skupiny D Frankfurtu, který si zajistil postup do play off. O vítězství bundesligového celku rozhodl ve druhé minutě nastavení Hauge, český brankář byl proti střele z bezprostřední blízkosti bezmocný. Olympiakos podlehl svému dnešnímu soupeři i v druhém vzájemném duelu a ztrácí na něj z druhého místa čtyři body.

Alespoň na lavičce Legie Varšava se objevil útočník Tomáš Pekhart, při porážce 1:4 s Neapolí ale do hry nezasáhl. Aktuální lídr Serie A otočil utkání čtyřmi góly po změně stran, což se mu povedlo v evropských pohárech teprve podruhé v historii. V druhém utkání vyrovnané skupiny C remizoval Leicester 1:1 se Spartakem Moskva. Rozhodnout mohl v 75. minutě z penalty kanonýr Vardy, ale neuspěl.

Leverkusen si i bez zraněného útočníka Patrika Schicka poradil s Betisem Sevilla a vítězstvím 4:0 se osamostatnil v čele skupiny G. Dvěma góly a dvěma asistencemi zazářil Diaby. Bayer ukončil pětizápasové čekání na soutěžní výhru.

Marseille počtvrté remizovala, tentokrát doma 2:2 s Laziem Řím. Hosté otočili průběh utkání ve 49. minutě díky brance Immobileho, jenž se 160. trefou v dresu „Biancocelesti“ stal nejlepším střelcem v historii klubu. V závěru ale srovnal domácí kapitán Payet.