Jan Vacek
26. listopadu 2021 • 12:05

Jdeš do brány, slyšel Holec v den zápasu na Rangers. Šok, přiznává

Autor: Jan Vacek
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
30 gólů Adama Hložka! Podívejte se na všechny ligové trefy sparťanského klenotu
KARLOS SHOW a hubnutí: Vinná dieta a roztrhnutý pytlík. Ve hře bylo švihadlo
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z GLASGOW | Bylo to obrovské překvapení. Pro fanoušky, soupeře i jeho samotného. Ani gólman Dominik Holec totiž dopředu nevěděl, že se v klíčovém utkání Evropské ligy na hřišti Rangers postaví mezi tři tyče. Dozvěděl se to až v den zápasu. „Chvilku jsem z toho byl v šoku,“ přiznal slovenský brankář.Pokud někde v dosavadním průběhu sezony měla Sparta jistotu, bylo to v brance. Gólman Florin Nita během podzimu mužstvo několikrát podržel, bez jeho přičinění by na tom byli Letenští určitě hůř.

Poslední ligový duel ovšem rumunskému reprezentantovi nevyšel, na Slovácku nakoupil čtyři góly a rozhodně nemohl mít úplně čisté svědomí. I proto se trenérský tým rozhodl pro změnu. Když Sparta hodinu a čtvrt před výkopem v Ibrox Stadium oznámila sestavu, Nita v ní chyběl. Přednost dostal právě Holec.

„Chvilku jsem byl možná v šoku, ale rychle jsem se musel začít soustředit. Dozvěděl jsem se to v den utkání, bylo to překvapení. Ale samozřejmě příjemné,“ vykládal Holec po utkání novinářům.

Prostoru na přípravu měl minimum, vlastně jenom pár hodin. Pro sedmadvacetiletého chlapíka to byl navíc teprve druhý start za Letenské v soutěžním zápase.

Celé iSport.cz studio po zápase Rangers - Sparta s Lukášem Váchou

„Neměnil jsem nic, na soupeře se člověk připravuje celý týden. Každý z nás musí být připravený, že se do zápasu dostane,“ zdůraznil někdejší gólman Žiliny.

V náročné prověrce Holec obstál. S oběma inkasovanými góly nic moc dělat nemohl, své parťáky navíc v mnoha případech povedenými zákroky podržel. Nebýt jeho, porážka mohla být ještě drtivější.

„Udělali jsme změnu, protože jsme cítili, že i další brankáři potřebují dostat příležitost. Holec se toho zhostil velice dobře, byl kvalitní v rozehrávce, jsem s jeho výkonem spokojený,“ pokýval hlavou trenér Pavel Vrba.

Už v neděli čeká na rudé další soutěžní mač, v lize si to doma rozdají s Libercem. Zůstane v brance slovenský internacionál, nebo se bude konat Nitův návrat?

Václav Kotal ve studiu iSport.cz o Lukáši Štetinovi

INSIDER: Sparta musí mít emoce! říká Bednář. Slovácko? Pohádka jako Leicester

 

Vstoupit do diskuse
0
Play Off
Články odjinud


Články odjinud