Vaclík vychytal Olympiakosu postup do Evropské ligy, slaví i další Češi

Jan Lecjaks pomohl kyperské Omonii do skupiny Evropské ligy (archivní foto)
Hráči Slavie oslavují rozhodující gól Ivana Schranze
Euforie fanoušků v Edenu po postupu Slavie
Hráči Slavie se radují z postupu do skupiny Konferenční ligy
Hráči Slavie se radují po gólu Ivana Schranze
Euforie na střídačce Slavie
Hráči Slavie oslavují postup přes Raków
12
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz
Evropská liga
Začít diskusi (0)

Reprezentační brankář Tomáš Vaclík vychytal fotbalistům Olympiakosu Pireus v penaltovém rozstřelu postup do Evropské ligy. Řečtí šampioni i v odvetě play off remizovali s Apollonem Limassol 1:1, na penalty ale uspěli 3:1. Dál jde také Omonia Nikósie po výhře 2:0 nad Gentem, za domácí odehrál celý zápas kapitán Jan Lecjaks. Po vítězství 4:1 nad Austrií Vídeň postoupilo i Fenerbahce, obránce Filip Novák zůstal celý zápas na lavičce.

Olympiakos měl po Masurasově gólu z druhé minuty nakročeno celou odvetu k postupu do hlavní fáze, v 90. minutě ale Vaclíka překonal Pottis a vynutil prodloužení. V něm hrál domácí favorit od 100. minuty v oslabení, vyloučen byl po druhé žluté kartě Ousseynou Ba.

Dvojzápas přesto dospěl do penaltového rozstřelu, v němž Vaclík vychytal stejně jako v předchozím předkole proti Slovanu Bratislava postup. Českého brankáře překonal ze čtyř pokusů pouze ve druhé sérii znovu Pittas.

Omonia zvítězila 2:0 už před týdnem v Belgii, dnes v první půli rozhodli Kakullis a Charalampus. Lecjaks odehrál na pozici levého záložníka celé utkání.

V hlavní fázi soutěže je i Matěj Chaluš z Malmö, které po domácí výhře 3:1 zvítězilo na hřišti tureckého Sivassporu 2:0. Český obránce do utkání nezasáhl.

Odvetná utkání 4. předkola fotbalové Evropské ligy:

AEK Larnaka - Dnipro 3:0 (2:0), první zápas 2:1, postoupila Larnaka
Žalgiris Vilnius - Ludogorec Razgrad 3:3 po prodl. (3:2, 2:1), první zápas 0:1, postoupil Ludogorec
Silkeborg - HJK Helsinky 1:1 (0:1), první zápas 0:1, postoupil HJK
Fenerbahce Istanbul - Austria Vídeň 4:1 (2:1), první zápas 2:0, postoupilo Fenerbahce
Omonia Nikósie - Gent 2:0 (2:0), první zápas 2:0, postoupila Omonia
Sivasspor - Malmö 0:2 (0:0), první zápas 1:3, postoupilo Malmö
Šeriff Tiraspol - Pjunik Jerevan 0:0 po prodl., na pen. 3:2
, první zápas 0:0, postoupil Šeriff
Heart of Midlothian - FC Curych 0:1 (0:0)
, první zápas 1:2, postoupil Curych
Shamrock Rovers - Ferencváros Budapešť 1:0 (0:0)
, první zápas 0:4, postoupil Ferencváros
Olympiakos Pireus - Apollon Limassol 1:1 po prodl. (1:1, 1:0)
, na pen. 3:1, první zápas 1:1, postoupil Olympiakos.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů