Slávisté s losem spokojeni | iSport.cz
7. října 2008 • 14:00

Slávisté s losem spokojeni

Autor: ČTK
Karel Jarolím ví, že letos to v pohárech Slavii nejde
TOP VIDEA
Mladá Boleslav - Jablonec: Škodův nadýchaný centr zužitkoval krásnou hlavičkou Mašek, 2:0
VIDEOGRAFIKA: Jak extraligoví střelci sbírali body v přesilovkách?
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO - V řadách posledního českého zástupce v evropských pohárech Slavie Praha zavládla po dnešním losu základních skupin Poháru UEFA všeobecná spokojenost.Bundesligový Hamburk, Ajax Amsterodam, Aston Villa i Žilina jsou pro českého mistra atraktivní soupeři a s výjimkou anglického protivníka také dostatečně známí i vzhledem ke zkušenostem ze vzájemných zápasů.

"Myslím, že můžeme být spokojení. Los nám přisoudil soupeře, které známe a kteří byli pro nás z hlediska postupových šancí příjemní. Se Žilinou a Ajaxem jsme hráli navíc loni, víme, co nás čeká, známe prostředí. A to je vždy výhoda," řekl slávistický trenér Karel Jarolím.

Marek Jarolím: Hamburk? Tomu se musím smát>>>

"A na zápas s Hamburkem se určitě těším víc než syn David. Už jsem s ním mluvil. Říkal, že se teď všichni na něj budou obracet o rady. Moc nadšený z losu proto nebyl," uvedl kouč na adresu záložníka, který je kapitánem aktuálního lídra německé ligy.

David Jarolím to vzápětí potvrdil. "Předvídal jsem, že si stejně jako před třemi lety zahrajeme proti Slavii, ale rozhodně jsem si to nepřál. Znovu budu muset hrát proti tátovi.

Profily soupeřů>>>

Navíc bráchu Lukáše v sestavě nahradil bratranec Marek. Jinak si myslím, že s losem můžeme být spokojeni. Máme potenciál na to, abychom postoupili," uvedl David Jarolím pro internetové stránky Hamburku.

Pro ředitele Slavie Petra Doležala je největším pozitivem, že pražský klub dostal atraktivní soupeře. "A to jak ze sportovního, tak i z komerčního hlediska. Kromě Aston Villy jsme se všemi již síly změřili a bude určitě velmi zajímavé se s nimi zase potkat," řekl Doležal.

Obránce Marek Suchý si přál narazit na AC Milán, Heerenveen, Portsmouth a St. Etienne, ale nevyšel mu ani jeden tip. "Bylo těžké někoho vybírat, v osudí byli samí těžcí soupeři. Jsou tam ale tři celky, s nimiž jsme v minulých letech hráli, a na všechny máme dobré vzpomínky.

Přes Ajax jsme šli do Ligy mistrů, přes Žilinu přešli ve druhém předkole Ligy mistrů a podlehli pouze Hamburku ve skupině Poháru UEFA, ale i tam jsme se přesto radovali z postupu," připomněl Suchý.

Za ozdobu skupiny označil Aston Villu. "Hlavně pro nás je to velice atraktivní soupeř. Favorita je asi těžké hledat, ale určitě myslíme na postup," dodal Suchý.

Los potěšil i zkušeného Vladimíra Šmicra. "Je to skvělá skupina pro nás hráče, ale stejně tak i pro diváky. Se třemi týmy jsme hráli a hlavně Ajax a Žilina nám budou chtít loňský rok oplatit. Z hlediska postupu to bude asi těžké, přesto jsem nadmíru spokojen," řekl Šmicer, hrdina pondělního derby na stadionu Sparty.

Brankáři Jakubu Divišovi vyšel alespoň jeden tip v podobě anglického soupeře. Skupinu také považuje za atraktivní. "Samá zvučná jména. Čekají nás krásné zápasy a fanoušci se mají na co těšit," řekl Diviš. Aston Villu si přál, protože má rád anglický fotbal.

"Bylo těžké hledat slabšího soupeře, ale myslím, že je to pro nás přijatelný los. Pro mě je favoritem Aston Villa, s níž postoupíme my, a o třetí místo se poperou Hamburk s Ajaxem," přidal odvážný tip Diviš.

Také do táborů ostatních účastníků skupinu přinesl los spokojenost. "Je to hezká skupina, můžeme se těšit na dobré zápasy. Ajax je velký klub, Aston Villa favorit skupiny, Slavia úřadující mistr, který se ještě posílil, a Žilina je hodně kompaktní mužstvo," charakterizoval soupeře trenér Hamburku Martin Jol.

Ze Žiliny znějí hlasy volající po odvetě za vyřazení z loňského 2. předkola Ligy mistrů. "Zápas se Slavií bude mít speciální náboj, každý si pamatuje na to, jak nás vyřadili. Doufáme, že jim to vrátíme," prohlásil kapitán Žiliny Zdeno Štrba na stránkách klubu.

"Trochu jsem se tomu zasmál, že jsme znovu dostali Slavii. Podle mě je to hratelná skupina a dá se postoupit, pokud budeme hrát všichni na sto procent," doplnil ho útočník Peter Štyvar.

Naopak za zázrak by považoval případný postup český obránce Žiliny Benjamin Vomáčka. "Postup je snem nás všech, ale byl by to malý zázrak. Se Slavií to bude federální derby a pikantní souboj, máme je doma a máme jim co vracet. Tak doufám, že se to povede," uvedl.

Trenér Ajaxu Marco Van Basten vidí jako klíčové, že jeho svěřenci změří síly se Slavií až v úplně posledním utkání na domácím hřišti. "Pokud vyhrajete domácí zápasy, máte dobrou šanci na postup. I proto si myslím, že poslední zápas doma proti Slavii bude mít v boji o postup zásadní význam," uvedl Van Basten pro internetové stránky Ajaxu.

Také trenér Aston Villy Martin O'Neill je spokojen s termínovou listinou. "Začneme proti Ajaxu, což bude brilantní oslava návratu do pohárové Evropy," řekl O'Neill, který je nadšený kvalitou letošního ročníku Poháru UEFA.

"Již před losem jsem říkal, že si nemáme z čeho vybírat, protože v koších je 10 až 12 týmů, které mohou s přehledem hrát Ligu mistrů," dodal.


Témata:  sport, fotbal, Slavia, ohlasy
Články odjinud


Články odjinud