Sparta má problém: Hubník se Zemanem netrénují | iSport.cz
2. prosince 2009 • 19:37

Sparta má problém: Hubník se Zemanem netrénují

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Roman Hubník může Spartě chybět.
TOP VIDEA
Top góly: elegantní zakončení Hložka, Musův krásný lob
Baník - Plzeň: Tohle mohla být geniální rozlučka! Baroš v samotném závěru mohl rozhodnout utkání
VŠECHNA VIDEA ZDE

Start sparťanských marodů ve čtvrtečním utkání Evropské ligy proti fotbalistům Eindhovenu nevypadá příliš nadějně a trenér Jozef Chovanec nevidí jejich nasazení příliš optimisticky. Nejhůře jsou na tom Roman Hubník s Martinem Zemanem, kteří dnes trénink sledovali pouze z hlediště.Větší naděje jsou u Juraje Kucky, jenž absolvoval přípravu po boku spoluhráčů.Spartu čeká v Eidhovenu dosud nejtěžší zápas ve skupině Evropské ligy, ale zřejmě nenastoupí kompletní.

Už před odletem z Prahy kouč připustil, že stav Hubníka se Zemanem není ideální a totéž zopakoval před večerním tréninkem. "S některými to nevidím dobře, od včerejších prognóz se nic nezměnilo. Je to škoda, zrovna v tomto utkání je důležitá sehranost," povzdechl si Chovanec.

Jinak měl ale dobrou náladu, návrat do dobře známých míst, kde v letech 1988 až 1991 nastupoval, mu alespoň na chvíli vyhladil vrásky. "Cítím se tu skutečně jako doma, klub mi zůstal v srdci. Jen v této místnosti jsou nyní tři lidé, s kterými jsem se zde tehdy potkával," uvedl rozesmátý Chovanec a ukazoval na tehdejšího kustoda, který postával v rohu místnosti během tiskové konference.

Úsměvy několikrát vyvolal svými pokusy o české odpovědi útočník Bony Wilfried z Pobřeží slonoviny, který přišel představit bílé kopačky s červenými tkaničkami, s nimiž nastoupí do utkání poprvé. Kopačky má vyzkoušené, ale červenými tkaničkami se připojí poprvé k celosvětové nadační akci společnosti Nike, která se snaží pomoci s bojem proti AIDS v Africe.

Když v nich nastoupil v neděli jeho krajan Didier Drogba v derby proti Arsenalu, hned vstřelil dva góly Chelsea a celý svět obletěl televizní záběr, kde právě na tkaničky ukazoval. Podaří se totéž jeho mladšímu kolegovi v klíčovém duelu v Eindhovenu?

"Bylo by to fajn, ale tohle srovnání není zrovna ideální. Ale je pravda, že by to bylo skvělé, pomoci dobré věci stejným způsobem," řekl Wilfried před večerním tréninkem.

V utkání bude mít o motivaci postaráno i proto, že cítil jako křivdu, když v nastaveném čase prvního vzájemného zápasu za jeho souboj v šestnáctce nařídil rozhodčí penaltu.

"Tehdy mně nebylo nejlépe, to je pravda. Ale nepřijel jsem se mstít. Jsem tady s týmem, který by potřeboval každý bod a já udělám všechno, abych mu k tomu pomohl. Je mi docela jedno, zda dám branku já, nebo někdo jiný," uvedl fotbalista, který by si dal předčasný dárek ke 21. narozeninám, jež oslaví týden po utkání.

Témata:  sport, fotbal, sparta, Eindhoven
Vstoupit do diskuse
0
Skupina F
Články odjinud


Články odjinud