Hernández spasil Real Madrid, do semifinále LM jde i Juventus

0
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc
Bojovník Šín, tvář nového Baníku. Čím připomíná Ševčíka a kde má strop?

ČTVRTFINÁLE LIGY MISTRŮ | Fotbalisté Realu a Juventusu postoupili do semifinále Ligy mistrů. Madridský obhájce trofeje v domácím odvetném čtvrtfinále porazil 1:0 městského rivala Atlético, na jehož hřišti minulý týden remizoval 0:0. "Bílý balet" vyhrál až osmý vzájemný soutěžní souboj v této sezoně. Turínský celek uhrál v Monaku výsledek 0:0 a navázal na domácí triumf 1:0.

Hosté:

Domácí: Casillas (C) – Carvajal, Pepe, Varane, Coentrão (90+1. Arbeloa) – Rodríguez, Ramos, Kroos, Isco (90+4. Illarramendi) – Hernández (90+2. Jesé), Ronaldo.

Hosté: Oblak – Torres Juanfran, Miranda, Godín (C), Gámez – Turan, Tiago (86. Giménez), Koke, Ñíguez (46. Gabi) – Mandžukić, Griezmann (65. Raúl García).

Realu zachránil postup Hernández

Už ve středu se mezi nejlepší čtyřku soutěže kvalifikovaly Bayern Mnichov a Barcelona. O složení semifinálových dvojic rozhodne páteční los v Nyonu.

Realu chyběli zranění Benzema, Bale, Modrič a disciplinárně potrestaný Marcelo a možná i proto první poločas moc šancí nenabídl.

Brankář Atética Oblak ve 35. minutě zneškodnil Ronaldův přímý kop a slovinský gólman, který zářil v prvním duelu, domácího kanonýra vychytal i zblízka krátce před pauzou.

V úvodu druhé půle Hernández ze slibné pozice těsně minul hostující branku a další hlavičky chytil Oblak. Naděje Realu vzrostly v 76. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Arda Turan.

První šanci domácích v početní výhodě měl znovu Hernández, i tentokrát ho ale Oblak vychytal. Agilní mexický útočník se dočkal až v 88. minutě, kdy mu po individuálním průniku před odkrytou branku přihrál Ronaldo.

Real Madrid - Atlético Madrid 1:0 (0:0)
Branka: 88. Hernández. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.). ČK: 76. Arda Turan (Atlético). Diváci: 78.300. První zápas: 0:0, postoupil Real.

Real: Casillas - Carvajal, Varane, Pepe, Coentrao (90.+1 Arbeloa) - Ramos, Kroos - Rodríguez, Isco (90.+3 Illarramendi) - Hernández (90.+2 Jesé), Ronaldo. Trenér: Ancelotti.
Atético: Oblak - Juanfran, Miranda, Godín, Gámez - Arda Turan, Tiago (86. Giménez), Koke, Saúl (46. Gabi) - Mandzukič, Griezmann (65. Raúl García). Trenér: Simeone.

Juventus FC

Domácí: Subašič – Fabinho, Raggi, Abdennour, Kurzawa – Moutinho, Toulalan (C) (46. Berbatov), Kondogbia – Silva, Martial (76. Germain), Ferreira-Carrasco (87. M. Carvalho).

Hosté: Buffon (C) – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Lichtsteiner, Marchisio, Pirlo, Vidal (77. Pereyra), Evra (90. Padoin) – Tévez, Morata (69. Llorente).

Domácí: Stekelenburg, Wallace, Echiejile, Dirar, Carvalho, Berbatov, Germain

Hosté: Storari, Ogbonna, Padoin, Sturaro, Pereyra, Llorente, Matri

Domácí: Silva, Kondogbia

Hosté: Chiellini, Tévez

William Collum (SCO) – Damien McGrath (IRL), Graham Chambers (SCO)

Stade Louis II., Monaco

Juventus ubránil potřebnou remízu

Monako bylo po většinu první půle aktivnější než Juventus, ale brankář Buffon nemusel řešit složitější situaci. Největší šanci italského mistra měl Tévez, který zamířil těsně vedle.

I po změně stran třetí tým francouzské ligy častěji držel míč, ale pevnou obranu italského šampiona prolomit nedokázal. Nejblíže gólu byli hosté, když Pirlo z přímého kopu trefil spojnici břevna a tyčky. Juventus tak postoupil do semifinále LM poprvé od roku 2003.

AS Monako - Juventus Turín 0:0
Rozhodčí: Collum - Chambers (oba Skot.), MacGraith (Ir.). Diváci: 16.889. První zápas: 0:1, postoupil Juventus.

Monako: Subašič - Fabinho, Raggi, Abdennour, Kurzawa - Moutinho, Toulalan (46. Berbatov), Kondogbia - Silva, Martial (76. Germain), Ferreira-Carrasco (87. M. Carvalho). Trenér: Jardim.
Juventus: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Lichtsteiner, Pirlo, Evra (90. Padoin) - Marchisio, Vidal (77. Pereyra) - Tévez, Morata (69. Llorente). Trenér: Allegri.