11. dubna 2018 • 22:40

SESTŘIHY: Real - Juventus 1:3. Ronaldo po dramatu trefil postup, slaví i Bayern

Trenér Olomouce Jílek o Radově kritice: Nemyslím, že byly moje výroky za hranou Trenér Olomouce Jílek o Radově kritice: Nemyslím, že byly moje výroky za hranou
Talent Ajaxu Černý: Byla to smutná sezona ovlivněná tragédií, pořád o tom nedokážu mluvit Talent Ajaxu Černý: Byla to smutná sezona ovlivněná tragédií, pořád o tom nedokážu mluvit

Ohromně dramatický zápas sledovali diváci v Madridu. V odvetě čtvrtfinále Ligy mistrů domácí Real prohrál 1:3 s Juventusem, ale díky výsledku 3:0 z Turína postupuje do semifinále. Z penalty rozhodl v samotném závěru nastaveného času Cristiano Ronaldo, Gianluigi Buffon byl za protesty vyloučený. Druhé čtvrtfinále zvládl Bayern Mnichov, který doma remizoval se Sevillou 0:0 a po výhře 2:1 ze Španělska si zajistil postup. Los semifinálové fáze, kam se již v úterý kvalifikovaly AS Řím a Liverpool, se uskuteční v pátek od 13 hodin v Nyonu.

Juventus v další repríze loňského finále začal výborně a už ve druhé minutě otevřel skóre. Khedira našel v pokutovém území Mandžukiče a chorvatský útočník hlavou potrestal zaváhání madridské obrany, ve které chyběl kvůli karetnímu trestu kapitán Ramos.

Domácí si brzy poté vypracovali slibné šance, ale Buffona nepřekonali Bale ani nejlepší střelec soutěže Ronaldo. Iscova branka zase neplatila kvůli těsnému ofsajdu.

Hráči "Staré dámy" se ve 37. minutě prosadili podruhé. Mandžukič si tentokrát naskočil na centr Lichtsteinera a opět skóroval hlavou. Real mohl těsně před pauzou uklidnit Varane, ale hlavičku poslal jen do břevna.

SESTŘIH: Real Madrid - Juventus 1:3. Drama rozhodl v nastavení z penalty Ronaldo
1080p 720p 360p

Trenér Zidane na nepříznivý stav zareagoval hned dvojitým poločasovým střídáním. Asensio nahradil Balea a Vázquez přišel místo Casemira. Real z úvodního náporu vytěžil jen střelu Ronalda, kterou chytil Buffon.

Na druhé straně Navas zneškodnil pokus Higuaína, ale v 61. minutě gólman Realu hrubě chyboval. Po centru neudržel míč a nabídl Matuidimu srovnat dvojzápas snadnou ranou do prázdné branky.

Na konci utkání si "Bílý balet" vypracoval drtivý tlak. Iscovu tečovanou střelu vytěsnil Buffon, nad jeho branku pak střílel Varane z otočky i Ronaldo hlavou.

V dramatickém nastavení Benatia v šestnáctce fauloval Vázqueze a rozhodčí Oliver nařídil pro Real penaltu, k tomu ještě vyloučil Buffona za protesty. Jeho náhradník Szczesny nedokázal Ronaldovu suverénní penaltu zastavit. Hvězdný Portugalec skóroval i v desátém zápase tohoto ročníku LM a s 15 zásahy vede tabulku střelců.

Bayern si postup pohlídal

Bayern, který v sobotu s předstihem oslavil německý titul, poprvé zahrozil ve čtvrté minutě, kdy James Rodríguez z přímého kopu těsně minul branku. Domácí v závěru prvního poločasu stupňovali tlak. Hummels o kousek přestřelil a gólman Soria vychytal Ribéryho.

Pět minut po změně stran kanonýr Bayernu Lewandowski zamířil do boční sítě, chvíli poté hostující Correa hlavičkoval do břevna. Sevilla už v závěru nedokázala bavorskému favoritovi zkomplikovat cestu za postupem, navíc byl ještě v nastavení vyloučen Correa.

Bayernu tak nakonec ani nemuselo příliš vadit, že v LM neprodloužil vítěznou sérii, která trvala sedm zápasů.

Hosté: 2. Mandžukić, 37. Mandžukić, 61. Matuidi

Domácí: Navas – Carvajal, Varane, Vallejo, Marcelo (C) – Kroos, Casemiro (46. L. Vázquez), Modrić (75. Kovačić), Isco – Ronaldo, Bale (46. Asensio).

Hosté: Buffon (C) – De Sciglio (17. Lichtsteiner), Benatia, Chiellini, Sandro – S. Khedira, Pjanić, Matuidi – Costa, Higuaín (90+6. Szczęsny), Mandžukić.

Domácí: Casilla, Benzema, Hernández, Vázquez, Llorente, Asensio, Kovačić

Hosté: Szczęsny, Cuadrado, Marchisio, Asamoah, Rugani, Lichtsteiner, Sturaro

Domácí: Carvajal, Marcelo, Ronaldo

Hosté: Pjanić, Mandžukić, Lichtsteiner, Sandro, Costa, Benatia, Buffon (č)

Oliver – Burt, Bennett (všichni Anglie)

Estadio Santiago Bernabéu, Madrid

75 796 diváků

Real Madrid - Juventus Turín 1:3 (0:2)
Branky: 90.+8 Ronaldo z pen. - 2. a 37. Mandžukič, 61. Matuidi. Rozhodčí: Oliver - Burt, Bennett (všichni Angl.). ŽK: Carvajal, Marcelo, Ronaldo - Pjanič, Mandžukič, Lichtsteiner, Alex Sandro, D. Costa, Benatia. ČK: 90.+3 Buffon (Juventus). První zápas: 3:0,
postoupil Real. Diváci: 75.796.

Real: K. Navas - Carvajal, Varane, Vallejo, Marcelo - Kroos, Casemiro (46. L. Vázquez), Modrič (75. Kovačič), Isco - Ronaldo, Bale (46. Asensio). Trenér: Zidane.

Juventus: Buffon - De Sciglio (17. Lichtsteiner), Benatia, Chiellini, Alex Sandro - Khedira, Pjanič, Matuidi - D. Costa, Higuaín (90.+6 Szczesny), Mandžukič. Trenér: Allegri.