Odhalení! Co dělal Messi před parádou? Ohnal se pěstí a posunul míč | iSport.cz
2. května 2019 • 17:45

Odhalení! Co dělal Messi před parádou? Ohnal se pěstí a posunul míč

Autor: mck
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Škoda v top společnosti! Vstoupil do klubu ligových kanonýrů. Jak to oslavil?
SESTŘIH: Barcelona - Neapol 3:1. Rozhodnuto bylo do poločasu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Byl to zlatý hřeb večera. Lionel Messi si v 82. minutě prvního semifinále Ligy mistrů mezi svojí Barcelonou a Liverpoolem postavil míč 32 metrů od branky a parádní střelou překonal marně se natahujícího brankáře Reds Alissona Beckera. Velkolepý šestistý zásah malého géniuse za katalánský velkoklub, který stanovil konečné skóre na 3:0. Jenže. Den po velkolepém zápase se objevily nové skutečnosti, které opěvovaný moment staví do jiného světla.Fanoušci u televizí neviděli v úterý večer záběry z dění, které předcházely odpískání faulu na Messiho, po kterém přímý kop zahrával. Messi nejprve předal míč Luizovi Suarézovi a pelášil si to směrem k bráně anglického týmu. Ovšem v cestě mu stál záložník Fabinho, Argentinec nemohl pokračovat a po střetu se skácel k zemi - rozhodčí Kuipers zapískal nedovolený zákrok.

Detailnější televizní záběr, jenž monitoroval Messiho pohyb zezadu, ale ukazuje, že pokud měl sudí zapískat, tak spíše ve prospěch druhé strany. Jednatřicetiletý Messi si na překážku v podobě o mnoho vyššího brazilského hráče ve službách Liverpoolu naskočil a ještě se po něm divoce ohnal pěstí a pravděpodobně Fabinha i zasáhl. 

Pozorným divákům tento moment neunikl. A někteří jedinci se rozhodli i konat. Na organizaci UEFA a samotnou Champions League směřují petici, která nese název „Dejte Messimu zpětně trest za evidentní úder pěstí do hlavy Fabinha.“

Podívejte se na souboj Messiho a Fabinha: 

Ale to nebylo všechno. O pár vteřin později si Messi hledal ideální místo na trávníku, odkud standardku zahraje. A vybíral poměrně pečlivě, neboť výchozí pozice pro střelu se nacházela o téměř pět metrů blíže k bráně, než místo střetu s Fabinhem.

Potom už následovala paráda. Messi udělil střele dokonalou trajektorii a byl z toho jeho druhý gól v utkání. „Leo vás vždycky překvapí. Ten přímý kop byl z takové dálky, že jsem nevěděl, jestli vystřelí. Netuším, jak to dělá, ale pokaždé se mu daří ve chvíli, kdy ho nejvíce potřebujeme,“ nešetřil slovy chvály na adresu svého svěřence trenér Ernesto Valverde. 

Španělskému gigantovi tak Messi výraznou měrou pomohl udělat pořádný krok do finále Ligy mistrů. Do úterní odvety na Anfieldu si poveze pohodlný třígólový polštář. Ať už byly okolnosti poslední trefy Barcelony jakékoliv, Liverpool čeká přetěžká šichta.

SESTŘIH LM: Barcelona - Liverpool 3:0. Messi vstřelil 600. gól z krásného přímáku

Lionel Messi před geniálním přímým kopem udeřil pěstí liverpoolského Fabinha
Lionel Messi před geniálním přímým kopem udeřil pěstí liverpoolského Fabinha

Vstoupit do diskuse
0
Osmifinále
Články odjinud


Články odjinud