SESTŘIH: Sparta - Monaco 0:2. Tchouameni a Volland srazili Pražany

Autor: iSport.cz
122
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Sparty prohráli doma v úvodním utkání 3. předkola Ligy mistrů s Monakem 0:2. Skóre otevřel v 37. minutě Aurélien Tchouaméni, který si následně stěžoval na rasistické skřeky některých fanoušků. Druhou branku hostů, kteří hráli první soutěžní duel v sezoně, přidal v 59. minutě Kevin Volland. Odveta v Monaku je na programu příští úterý.

Sparta, která ve 2. předkole vyřadila Rapid Vídeň, se naposledy v hlavní fázi milionářské soutěže představila v ročníku 2005/06. Od té doby vypadla v kvalifikaci sedmkrát za sebou. Monako si základní skupinu Ligy mistrů naposledy zahrálo v sezoně 2018/19. V následujících dvou ročnících v pohárech nestartovalo.

Vítěz dvojutkání postoupí do závěrečného play off, v němž se utká buď s Genkem, nebo Šachtarem Doněck. Poražený má jistou skupinu Evropské ligy.

Spartu hnalo vpřed 10.533 diváků, přestože Letná mohla být za určitých podmínek zaplněná.

Třetí celek uplynulé sezony francouzské ligy zpočátku hrozil z rychlých protiútoků. Golovin ale vystřelil před šestnáctkou nepřesně a s Martinsovým zakončením si poradil brankář Nita.

Domácí poprvé zahrozili po 20 minutách hry, Panák však Dočkalův centr na přední tyč usměrnil mimo tři tyče. Na druhé straně Martins po Polidarově podklouznutí přestřelil. V největší sparťanské příležitosti v celém utkání se v 23. minutě ocitl Hložek, který po Wiesnerově pasu hlavičkoval zblízka těsně vedle.

SESTŘIH: Sparta padla na Letné s Monakem 0:2 a Liga mistrů se jí vzdálila

V 37. minutě se po Golovinově rohovém kopu prosadil hlavou Tchouaméni, jenž se odpoutal od Hložka. Autor gólu proběhl při oslavě kolem sparťanského "kotle", odkud na plochu přiletěly kelímky. Hráči Monaka včetně trenéra Kovače si stěžovali u rozhodčího Olivera na rasistické chování diváků vůči hráči tmavé pleti Tchouaménovi.

Hlasatel domácí příznivce upozornil, že v případě opakování rasistických urážek hrozí ukončení zápasu. Po zhruba tříminutové pauze se pokračovalo ve hře.

Monako se okamžitě hnalo za navýšením náskoku, jenže do Fofanovy prudké rány z hranice vápna se hlavou vložil stoper Hancko.

Adam Hložek v šanci neuspěl

Druhou trefu přidalo Monako v 59. minutě. Volland nejprve Nitu nepřekonal, střídající Diop však v hlavičkovém souboji předčil Sáčka a vrátil míč německému reprezentantovi, který se napodruhé nemýlil.

O zkorigování skóre se pokusil dalekonosnou střelou Pešek, jenže gólman Nübel včas zakročil. Na opačné straně Nita zastavil Jakobsův únik. Střídající Musaba pak v nastavení překopl.

Po závěrečném hvizdu se opět z "kotle" ozvaly skřeky. Sparťanští hráči se rozloučili pouze s fanoušky na hlavní tribuně, ke "kotli" na děkovačku se nevydali. K němu po chvíli zamířil pouze kapitán Dočkal, který se snažil na diváky apelovat.

Monako, které vstoupí do Ligue 1 pátečním duelem s Nantes, zvítězilo i ve druhém pohárovém zápase proti českému soupeři. V sezoně 2005/06 v Poháru UEFA (dnešní Evropské lize) zdolalo Slavii na jejím hřišti rovněž 2:0.

Sparta neporazila francouzský tým v desátém z dvanácti pohárových duelů (bez Poháru Intertoto) a našla přemožitele po třech soutěžních výhrách za sebou.

Sparta proti Monaku narazila na strop. Co chybělo Hložkovi? Vácha řešil jeho ideální roli

Domácí:

Hosté: 38. Tchouameni, 59. Volland

Domácí: Nita – Wiesner, Panák, Hancko, Polidar (77. Vindheim) – Sáček, Dočkal (60. Karabec), Pavelka – Moberg Karlsson (46. Juliš), Hložek, Pešek

Hosté: Nübel – Aguilar, Badiashile, Disasi, Caio Henrique – Martins (88. Musaba), Fofana, Tchouameni, Golovin (76. Jakobs) – Ben Yedder (56. Diop), Volland (76. Fábregas)

Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě
AC Sparta Praha AC Sparta Praha AS Monaco AS Monaco Lukáš Vácha Lukáš Vácha Radek Špryňar, redaktor Sportu Radek Špryňar, redaktor Sportu
Obnovit
Zprávy ze dne 3. 8. 2021
22:20
3. 8. 2021

SESTŘIH | Sparta padla na Letné s Monakem 0:2 a Liga mistrů se jí vzdálila.

VIDEO
21:29
3. 8. 2021

Studio iSport.cz končí a s ním také aktualizovaný přenos. Děkujeme za pozornost, krásný zbytek večera.

21:28
3. 8. 2021
Lukáš Vácha

Může ve Francii dojít ze strany AS k podcenění? „Hráči Monaka ví moc dobře, o co hrají. Do Champions League chtějí, budou koncentrovaní. Ale uvidíme, pokud by Sparta dokázala vstřelit první branku, stát se může cokoliv,“ tvrdí Lukáš Vácha

„Hrát roli může i to, že Sparta už má jistou skupinu Evropské ligy a nemá co ztratit,“ doplňuje Radek Špryňar

21:18
3. 8. 2021
Radek Špryňar, redaktor Sportu

Radek Špryňar o odvetě: „Vzhledem k výsledku 0:2 myslím, že Sparta má šanci v řádech jednotek procent. Jsem přesvědčen, že Monako si postup pohlídá.“

21:15
3. 8. 2021
Lukáš Vácha

Lukáš Vácha o šanci na postup: „Samozřejmě šanci Sparta šanci má. Ale bude to nepříjemné, otáčet takto rozehraný dvojzápas. Věřím, že Sparta do Monaka nepojede odevzdaná.“

21:07
3. 8. 2021
Lukáš Vácha

Jak utkání hodnotí někdejší letenský kapitán Lukáš Vácha? „Musíme říct, že v utkání šlo o dva úplně jiné poločasy. Sparta měla v prvním poločase dvě šance, předvedla dobrý výkon. V tom druhém ale přišel brzký gól Monaka, který ji prostě konckautoval. Hosté z minima vytěžili maximum, když nebudeme počítat závěr, v němž už Letenští otevřeli hru.“

„Druhý gól Spartu zabil,“ přitakavá redaktor Sportu Radek Špryňar.

Pozápasové studio iSport.cz s kapitánem sparťanského béčka a bývalým reprezentantem Lukášem Váchou sledujte ZDE>>>

20:59
3. 8. 2021
AS Monaco

90+3' Zápas pro Spartu skončil prohrou 0:2.Za Monako se prosadil v 37. minutě Aurelien Tchouameni a v 59. Kevin Volland.

Pozápasové studio iSport.cz s kapitánem sparťanského béčka a bývalým reprezentantem Lukášem Váchou sledujte ZDE >>>

20:55
3. 8. 2021
AS Monaco

90+1' V nastavení zahrozil ještě střídající Musaba.

VIDEO
20:54
3. 8. 2021

90' Základní hrací doba končí za stavu 0:2, nastavovat se budou 3 minuty.

20:50
3. 8. 2021
AC Sparta Praha

86' Sparta si v závěru málem ještě zavařila. Skluz Filipa Panáka na Martinse zaváněl penaltou, sudí desítku však nezapískal

VIDEO
20:43
3. 8. 2021
AS Monaco

79' Z pohledu Sparty mohlo být ještě hůř. Pojistku na výhru hostů však Diop nepřidal

VIDEO
20:33
3. 8. 2021

69' Další šance Jakuba Peška! Jeho střelu však Nübel zastavil

VIDEO
20:33
3. 8. 2021

69' Bez faulu. Adam Hložek se marně snažil vymodlit si penaltu.

VIDEO
20:23
3. 8. 2021
AS Monaco

59' Sparta prohrává už 0:2. Za Monako se po odražení balonu trefil Kevin Volland

VIDEO
20:19
3. 8. 2021

55' Sparťanský záložník Jakub Pešek nevyužil příležitost na srovnání a z obtížné pozice skórovat nedokázal.