Jan Vacek
3. srpna 2021 • 21:26

Sparta dostala od Monaka cennou lekci. Teď ji správně uchopit

Autor: Jan Vacek
Vstoupit do diskuse
13
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Mohutný šikula v „kollerovské tradici“, co klame tělem. Chybovala Slavia?
Nechutný závěr poháru. Bitky fanoušků a zásah policie na hřišti
VŠECHNA VIDEA ZDE

BLOG JANA VACKA | Do úvodního zápasu s Monakem dali sparťané úplně všechno, těžko je vinit z opaku. Tváří v tvář zaběhnuté evropské značce se ale v úterý večer sami přesvědčili, že je před nimi ještě pořádný kus práce. Porážka 0:2 jistě mrzí, směrem do budoucna ale může být užitečná.Ruku na srdce, asi se nedalo předpokládat, že by Letenští favorita přejeli jako TGV. Vlastně s ním navzdory konečnému výsledku ještě docela drželi krok. Rozdíl v kvalitě byl přesto patrný, po změně stran už výrazně.

Co by si tedy Sparta měla z tohoto rande vzít?

Že je potřeba využít každou příležitost, která se naskytne. Těžko jich proti takovému soupeři bude mít tolik, aby si mohla dovolit některé zahodit.

Že je příliš laciné inkasovat po rohovém kopu. Právě úvodní branka totiž duel naklonila na stranu hostů, do té doby rudí drželi krok.

Že je potřeba pracovat v ještě větší rychlosti. Na co je obvykle čas v domácí soutěži, to už na evropském bojišti často nestačí.

Že moc zpětných přihrávek škodí. Hlavně ve druhém poločase to bylo až příliš. Odvaha je mantra, které je třeba se držet. Pražany postupem času opouštěla.

Je jenom na Spartě, jak tuhle lekci pojme. Toužila se srazit s těmi nejlepšími, otestovat vlastní síly. Studijní materiál nyní trenér Vrba má.

Vstoupit do diskuse
13
Články odjinud


Články odjinud