Gólové hody v Lize mistrů! Messi srazil Lipsko, přestřelka pro Liverpool

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Tak to byla velká paráda! V osmi úterních zápasech 3. kola Ligy mistrů padlo dohromady 35 gólů. Lionel Messi přidal další dvě trefy v dresu PSG, když otáčel stav zápasu proti Lipsku z 1:2 na 3:2. Liverpool zvládl divoký zápas na hřišti Atlétika Madrid (3:2). Real Madrid rozstřílel Šachtar Doněck 5:0, Manchester City zase rozebral Bruggy 5:1. Ajax možná až překvapivě lehce přejel Dortmund 4:0. První ztrátu zažil Šeriff Tiraspol, který padl na Interu Milán.

Paris St. Germain loni ve skupině doma zdolal Lipsko jen díky Neymarově penaltě. Brazilský útočník tentokrát pro zranění třísel chyběl, ale v 9. minutě ho povedeným sólem zastoupil Mbappé. Jenže Silva a Mukiele strhli vedení na stranu hostů. Výhru francouzského mistra zachránil dvěma góly Messi, ten druhý dal z penalty střelou doprostřed branky. V nastaveném čase dostal šanci zahrát pokutový kop i Mbappé, ale vysoko přestřelil.

Manchester City ve skupině A v minulém kole prohrál v Paříži 0:2, ale dnes v Bruggách navázal na svou šestigólovou kanonádu ze zápasu s Lipskem. Už ve 13. minutě dopravili hosté míč do sítě, ale sudí po konzultaci s videorozhodčím gól neuznal pro ofsajd. O čtvrthodiny později už bylo všechno v pořádku, když portugalský obránce Cancelo zastoupil renomované střelce.

Dvě minuty před přestávkou byl v šestnáctce faulován Alžířan Mahriz a nařízenou penaltu stejně jako proti Lipsku sám bezpečně proměnil. Po změně stran přidali další branky Walker a střídající Palmer, který se zapsal mezi střelce hned po svém příchodu na trávník. A to ještě několik dalších šancí zmařil skvěle chytající brankář Mignolet a v závěru hosté předváděli spíš bezstarostnou exhibici než snahu o další góly. Díky tomu mohl domácí Vanaken snížit na 1:4, ale poslední slovo měl znovu Mahriz.

Lionel Messi srovnal proti Lipsku po souhře s Kylianem Mbappém

Příznivci Liverpoolu si rozhodně nemohou stěžovat na nudu. Svěřenci trenéra Kloppa v prvním kole otočili zápas s AC Milán na 3:2, teď proti Atléticu promarnili dvoubrankový náskok, ale nakonec znovu vyhráli 3:2. Už v osmé minutě předvedl své umění Egypťan Salah. Zbavil se tří dotírajících strážců, vypálil z dálky a Milner jeho střelu tečoval do brankářova protipohybu. O pět minut později Keita vyslal z voleje nechytatelný projektil, ale Griezmann dvěma góly ještě do přestávky srovnal na 2:2. Po změně stran si ale francouzský útočník pokazil den červenou kartou a Salah z penalty vstřelil svůj čtvrtý gól v soutěži.

Druhý zápas ve skupině B byl jediný, který žádné brankové hody nenabídl. Porto v něm porazilo AC Milán 1:0 díky Kolumbijci Díazovi. Hosté bez několika zraněných opor byli neškodní a porážku neodvrátil ani čerstvý čtyřicátník Ibrahimovic, který nastoupil na poslední půlhodinu. Sedminásobný vítěz nejcennější klubové trofeje tak zůstává po třech kolech bez bodu.

Souboj dvou dosud stoprocentních týmů ve skupině C byl nečekaně jasnou záležitostí pro Ajax. Hned v úvodu Reus ve snaze odvrátit centr hlavičkoval do vlastní sítě a v 25. minutě Blind zdvojnásobil náskok. Brazilec Antony přidal třetí gól a zatímco nejlepší kanonýr minulého ročníku Nor Haaland vyšel v dresu Borussie opět naprázdno, Haller z Pobřeží slonoviny se na druhé straně hřiště trefil už pošesté a vede střeleckou tabulku.

V Istanbulu v zápase dvou týmů, které ve skupině C dosud nezískaly ani bod, triumfoval Sporting Lisabon. Hrdinou byl uruguayský obránce a kapitán hostů Coates, který během úvodní půlhodiny po rohových kopech dvakrát přesně hlavičkoval do sítě. Byly to jeho první góly v sezoně. Domácí mezitím stihli vyrovnat zásluhou Kanaďana Larina, jenž skóroval také hlavou. Ještě do přestávky ale zvýšil Španěl Sarabia z penalty za Vidovu ruku. Kontaktní gól Besiktasu rozhodčí po zhlédnutí videa neuznal pro předchozí ofsajd. Po přestávce Paulinho trefil nejprve tyč, pak břevno a do třetice síť.

Senzační tažení Šeriffu Tiraspol ve skupině D skončilo v Miláně, ale moldavský nováček v Lize mistrů i Interu houževnatě vzdoroval. Na vedoucí gól bosenského kanonýra Džeka odpověděl z přímého kopu Lucemburčan Thill, který se minule postaral o šokující výhru na hřišti Realu Madrid. Pak ale Džeko parádní přihrávkou našel chilského parťáka Vidala a první výhru Interu pečetil Nizozemec De Vrij.

Real Madrid oplatil Šachtaru Doněck dvě překvapivé porážky z minulého ročníku. V Kyjevě mu k tomu pomohl vlastní gól Kryvcova a po přestávce smetla ukrajinský tým lavina. Dva góly dal Brazilec Vinícius Júnior, další přidal jeho krajan Rodrygo a v nastaveném čase dílo zkázy dokonal Francouz Benzema.

Skupina A:

FC Bruggy - Manchester City 1:5 (0:2)
Branky: 81. Vanaken - 43. z pen. a 85. Mahriz, 28. Cancelo, 53. Walker, 67. Palmer. Rozhodčí: Kovács (Rum.).

Paris St. Germain - Lipsko 3:2 (1:1)
Branky: 67. a 74. z pen. Messi ,10. Mbappé - 28. Silva, 57. Mukiele. Rozhodčí: Guida (It.).

Atlético Madrid - Liverpool 2:3 (2:2)
Branky: 20. a 34. Griezmann - 8. Milner, 13. Keita, 76. Salah z pen. Rozhodčí: Siebert (Něm.). ČK: 52. Griezmann.

FC Porto - AC Milán 1:0 (0:0)
Branka: 65. Díaz. Rozhodčí: Brych (Něm.).

Skupina B

1. Liverpool 6 6 0 0 17:6 18
2. Atlético 6 2 1 3 7:8 7
3. FC Porto 6 1 2 3 4:11 5
4. Milán 6 1 1 4 6:9 4

Skupina C:

Besiktas Istanbul - Sporting Lisabon 1:4 (1:3)
Branky: 25. Larin - 15. a 28. Coates, 44. Sarabia z pen., 89. Paulinho. Rozhodčí: Vinčič (Slovin.).

Ajax Amsterdam - Dortmund 4:0 (2:0)
Branky: 11. vlastní Reus, 25. Blind, 57. Antony, 72. Haller. Rozhodčí: Gil Manzano (Šp.).

Inter Milán - Šeriff Tiraspol 3:1 (1:0)
Branky: 35. Džeko, 59. Vidal, 67. De Vrij - 53. Thill. Rozhodčí: Makkelie (Niz.).

Šachtar Doněck - Real Madrid 0:5 (0:1)
Branky: 51. a 56. Vinícius Júnior, 38. vlastní Kryvcov, 65. Rodrygo, 90.+1 Benzema. Rozhodčí: Jovanovič (Srb.).