KOEFICIENTY: Česko zakončí sezonu 13., dál bude mít pět klubů v pohárech | iSport.cz
19. dubna 2019 • 11:25

KOEFICIENTY: Česko zakončí sezonu 13., dál bude mít pět klubů v pohárech

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Hašek o synově kauze: Špatně na všechny strany. Pro Martinovo PR katastrofa
TOP 5 motorsport filmů: Rallye smrti, ale i Rivalové či Ford vs. Ferrari
VŠECHNA VIDEA ZDE

České kluby po vyřazení posledního zástupce v této pohárové sezoně, pražské Slavie, zakončí vrcholící ročník na třináctém místě žebříčku národních koeficientů UEFA. Červenobílí díky svému tažení poháry až do čtvrtfinále Evropské ligy získali na odměnách a bonusech v přepočtu zhruba 216 milionů korun, další peníze si připíšou z prodeje vstupenek a z podílu z prodeje marketingových a vysílacích práv. Podle klubu příjmy zatím dosáhly už 266 milionů korun.Český fotbal měl jistotu 13. místa v žebříčku koeficientů už po předchozím kole, v němž Slavia nečekaně vyřadila pětinásobného vítěze Evropské ligy Sevillu. Před čtrnáctým Řeckem mají tuzemské kluby jednobodový náskok, na dvanácté Rakousko pak ztrácejí více než dva a půl bodu.

Klíčové bylo pro české kluby skončit do 15. místa, což znamená i pro sezonu 2020/21 pět týmů v pohárech a dva zástupce v kvalifikaci Ligy mistrů. Slavia v této pohárové sezoně získala 14,5 bodu, což je o tři a půl bodu více než Plzeň, která startovala v základní skupině Ligy mistrů a zahrála si úvodní kolo jarní vyřazovací fáze Evropské ligy. Body se vždy dělí počtem účastníků v pohárové sezoně, v případě Česka pěti.

Slavia nejvíce inkasovala za postup do základní skupiny Evropské ligy, za který získala 2,92 milionu eur (75 milionů korun). V odměnách v této pohárové sezoně však zdaleka nedosáhla na Plzeň, která přímým postupem do skupiny Ligy mistrů a následnými výsledky stanovila nové české maximum. Obhájce ligového titulu vydělal skoro 770 milionů korun.

Vše o Slavii čtěte ZDE>>>

S takovým protivníkem jako Slavia jsem se ještě nesetkal, divil se Sarri

Magická děkovačka Slavie po heroické prohře! Sedli si i pořadatelé

Petr Ševčík (druhý zleva) slaví se spoluhráči svůj gól proti Chelsea
Petr Ševčík (druhý zleva) slaví se spoluhráči svůj gól proti Chelsea

Trpišovský: Debakl v první půli beru na sebe. Z bryndy nás vytáhli fanoušci

Giroud obdivoval naše fanoušky i naši fyzičku, usmíval se kapitán Souček

 
Články odjinud


Články odjinud