Show legend! Poborský našel Ronalda, se Zidanem hrál i Šmicer | iSport.cz
21. dubna 2015 • 15:35

Show legend! Poborský našel Ronalda, se Zidanem hrál i Šmicer

Autor: jon
Vstoupit do diskuse
0
Vladimír Šmicer (v povzdálí) si zahrál exhibiční utkání po boku hvězdných hráčů Ronalda a Zinedine Zidana
TOP VIDEA
TOP Češi v Serii A: legenda Nedvěd, hvězdní beci z reprezentace i bomber
LFA chce dohrát kompletní ligu do konce června, klubům nabídla podporu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve francouzském Saint-Etienne se fanoušci dočkali mimořádné fotbalové události. Výběr domácích hráčů si zahráli proti legendám světové kopané. Hlavními postavami byli dva majitelé Zlatého míče a mistři světa Zinedine Zidane a brazilský útočník Ronaldo. S nimi na exhibičním charitativním utkání v jednom týmu nastoupili i Vladimír Šmicer a Karel Poborský. Druhý jmenovaný se blýskl dvěma pěknými asistencemi, výběr legend nakonec prohrál 7:9.V pondělí večer se v Saint Etienne odehrál 12. ročník charitativního utkání, jehož výtěžek jde na boj proti chudobě. S domácím výběrem si zahrál tým hvězd, kde se objevila celá řada velkých postav světového fotbalu.

Diváky skvělými kousky bavili například Zinedine Zidane, Brazilec Ronaldo, Clarence Seedorf, Fabien Barthez, David Trezegeut, Jay-Jay Okocha, Gianluca Zambrotta, Edwin van der Saar a další velké postavy světové kopané. Jeden dres s nimi oblékli i dva bývalí čeští reprezentanti - Vladimír Šmicer a Karel Poborský.

Někdejší výjimeční hráči, dnes ve věku okolo čtyřiceti let, mají za sebou skvělé kariéry a divákům ve Francii ukázali, že s míčem to pořád umí. Předváděli rychlé narážečky, efektní patičky, tvrdé střely i krásné góly. Scházelo jen vyšší tempo a nezbytná rychlost, které s věkem neodvratně mizí.

Zinedine Zidane se zdraví se členy svého týmu: včetně Davida Trezegueta, Ronalda a Karla PoborskéhoZinedine Zidane se zdraví se členy svého týmu: včetně Davida Trezegueta, Ronalda a Karla PoborskéhoFoto Profimedia.cz

Ve společnosti velkých hvězd se vyznamenal i Karel Poborský. Vicemistr Evropy a účastník mistrovství světa vždy vynikal přehledem, technikou a skvělými přihrávkami, z čehož příliš neztratil ani s přibývajícími roky.

Poborský parádním centrem připravil hned první branku exhibičního zápasu, když ve třetí minutě vyslal balon přesně na nohu Trezegeutovi. Poborský na sebe upozornil ještě jednou, když ve vápně vybídl ke skórování hvězdného Ronalda.

Brazilský útočník byl největší hvězdou utkání, když nastřílel hattrick. Jeho kousky ani parádičky ostatních legend světového fotbalu však nezabránily konečné porážce 7:9. O výsledek ale v charitativním zápase samozřejmě vůbec nešlo.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud