Sparťané napadeni! | iSport.cz
1. října 2008 • 19:34

Sparťané napadeni!

Autor: har, sq, neu
Tomáš Řepka
TOP VIDEA
Brno - Olomouc: Nebyl pod tlakem, přesto si Černín vstřelil výstavní vlastňák! 2:2
Brno - Olomouc: Velký závar před Mandousovou bránou zužitkoval Přichystal, 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dusno na Letné. Po tříbrankové prohře v Liberci napadli zhrzení sparťanští fanoušci autobus s hráči. Jedna sázková kancelář přispěchala s kurzy na to, jestli trenér Lavička vydrží v roli hlavního trenéra.Už zítra přitom čeká Spartu klíčová bitva o postup do základní skupiny Poháru UEFA s Dinamem Záhřeb a v pondělí derby se Slavií.

Mizerný výkon, debakl 0:3 a střídání stráží se Slavií na špici tabulky. Tohle všechno sparťanské impérium těžko vydýchává.

Někteří příznivci to dokonce nevydýchali vůbec. Po propadáku pod Ještědem zaútočili na autobus s týmem trenéra Vítězslava Lavičky na palubě.

„Na dálnici cestou z Liberce došlo skutečně k incidentu,“ potvrdil napadení autokaru Jakub Otava, tiskový mluvčí AC Sparta Praha. „Někdo z projíždějícího auta hodil asi tři láhve na náš autobus, na kterém však nevznikla žádná škoda. O takové lidi Sparta nestojí,“ dodal důrazně.

Kde přesně se konflikt přihodil? Jaký měl průběh? Co na něj říkají očití svědci? O tom lze jen spekulovat. Veškeré podrobnější informace zůstaly tajemstvím. Hráči i kouč odmítali nemilou událost komentovat. Všichni odkazovali na Otavu, ten se slovy šetřil.

Každopádně se nejednalo o kolizi, kterou by šlo přejít mávnutím ruky. Dokladem toho budiž fakt, že na místo činu kvapila policie.

„Docházelo k napadání autobusu pražské Sparty na cestě z Liberce. Proto jsme přijali opatření a autobusu jsme přidělili preventivní doprovod,“ řekl Tomáš Hulan, mluvčí pražské Policie. „Od té doby se již nic nestalo,“ doplnil.

Dohledu strážců zákona bylo třeba. Houf nespokojených zastánců rudých barev vyhlížel výpravu z Liberce přímo u letenského stadionu.

„Naši příznivci tam opravdu čekali. Ale k žádnému napadení nedošlo. Pouze měli snahu vyříkat si nepovedené utkání,“ uvedl Otava. „S touto skupinou fanoušků komunikujeme a ona se od násilných akcí distancuje,“ připojil.

Hladkému příjezdu napomohla právě i přítomnost policie. „Před příjezdem na Letnou jsme prověřili i toto prostranství a zajistili jsme autobusu klidný průjezd do prostoru stadionu,“ rekapituloval Hulan.

Fotbalisté se tak dostali domů bez újmy na zdraví, ale s nepříjemným zážitkem. Násilníci se však nemusejí ničeho obávat. Klub nebude iniciovat pátrání po vinících, ani jejich potrestání. Policie má stejné plány. Podobný scénář platil také u předchozích deliktů tohoto ražení. A že jich nebylo málo, o tom podává důkaz přehled na jiném místě této strany.

Vzruch zažila včera i kabina A – týmu na Letné. Probírat aktuální situaci do ní přišel také klubový Jozef Chovanec. Na programu byla důkladná analýza kolapsu pod Ještědem. Hlavní proslov měl samozřejmě trenér Vítězslav Lavička. Co svěřencům řekl? „Interní záležitosti by měly zůstat v kabině,“ odvětil Lavička.

„Dozvuky jsou však patrné, nálada je úměrná prohranému zápasu. Ale před námi je odveta se Záhřebem. Chci věřit, že tohle nemůže trvat donekonečna. Kdybychom si šance nevytvořili, kdybychom neměli střelecké pokusy, kdybychom neměli centry…tak bych řekl, tak sakra, kde je chyba. Věci, co tomu předchází, k nim se dopracujeme, ale chybí nám samotné finále,“ povzdechl si.

V kuloárech se spekuluje o tom, že v šatně vystoupil i lídr týmu Tomáš Řepka. Měl vyjádřit nelibost nad stereotypností tréninků.

Jedno je naprosto jisté: Sparta se nachází ve složité situaci. Cesta z ní vede jen přes postup do základní skupiny Poháru UEFA a přes úspěch v derby se Slavií. Však také sázková kancelář Synot Tip už vypsala kurzy na to, jestli Lavička vydrží v horkém trenérském křesle.

Pokud padne do 7. října, sázející si pomohou v kurzu 3:1. Na to, že Lavička dokončí sezonu 2008/2009, je vypsán kurz 1,65:1.

„Tlak je velký,“ připustil Lavička. „Ale když člověk vstoupí do tohoto klubu, tak to očekává. Nakonec jsem to zažil před šesti lety, když jsem Spartu pár zápasů vedl. Vím, co to tady obnáší.“

Teď to pro něj obnáší výhru nad Záhřebem a Slavií.

Témata:  sport, fotbal, sparta, napadení

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud