4. srpna 2009 • 18:39

Matula před disciplinárku, žádá Plzeň

Autor:
Teplický Milan Matula v zápase s Plzní
TOP VIDEA
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vedení Plzně dnes podalo disciplinární komisi fotbalového svazu podnět k zahájení řízení s teplickým hráčem Milanem Matulou.Defenzivní středopolař Severočechů udeřil v sobotním ligovém utkání na stadionu Viktorie ve vzájemném souboji loktem domácího Petra Jiráčka a způsobil mu krvavé zranění hlavy.

Sudí Milan Makovička potrestal jeho faul žlutou kartou.Plzeňští tvrdí, že Matula fauloval úmyslně. "Nechtěli jsme se ukvapit, proto jsme si nechali dostatek času na prozkoumání inkriminovaného okamžiku u videa. Ze záznamu se jeví jasné, že Matula nechtěl při souboji zasáhnout míč, ale jeho cílem bylo v prvé řadě udeření Petra Jiráčka," uvedl v tiskové zprávě plzeňský generální manažer Adolf Šádek.

Jiráčkovi ránu hned po utkání zašil klubový lékař. V sobotu a v pondělí se pak hráč podrobil dalším vyšetřením, která vyloučila možné poranění hlavy. "Zákrok byl velmi brutální a můžeme mluvit o štěstí, že pro Jiráčka skončil pouze třemi stehy," pokračoval Šádek.

Plzeňští věří, že prošetření Matulova faulu disciplinárkou odradí další hráče od podobných zákroků. "Chceme tímto krokem upozornit všechny hráče, že podobně bezohledné a surové zákroky nezůstanou bez potrestání. Na fotbalová hřiště něco takového prostě nepatří," dodal Šádek.

Utkání mezi Plzní a Teplicemi skončilo nerozhodně 2:2.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze