Válka o Pospěcha: V Brně dostal výpověď! | iSport.cz
Michal Koštuřík
6. srpna 2010 • 08:17

Válka o Pospěcha: V Brně dostal výpověď!

Vstoupit do diskuse
0
Zbyněk Pospěch skončil v Brně, s manažerem Chovancem se soudí o miliony
TOP VIDEA
RUDEJ FANDA: Výhra Sparty? Napětí si nechte, rozhodl haluzák. Poznar nejlíp stíní
Prymula hrozí omezeními. Zavře hokej krám? Na fotbale možná limit 3 000
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je z ní válka, ve které jde o miliony a osud kdysi nadějného útočníka s reprezentačními ambicemi. Útočník Zbyněk Pospěch je stále v trestu kvůli tomu, že svému manažerovi údajně zatajil přestup z Norska na Slovensko, navíc dostal okamžitou výpověď z Brna. Jeho agent Dalibor Lacina je připravený hnát případ k mezinárodní sportovní arbitráži CAS.Dnes mohl Zbyněk Pospěch rozhodnout zápas Brna se Slavií. Kdyby směl nastoupit. Jenže už půl roku má zákaz činnosti, jeho bývalý zástupce Ondrej Chovanec po něm žádá 100 tisíc eur (cca 2,5 milionu korun).

Pospěch je odmítá zaplatit a arbitrážní komise ČMFS mu uložila trest na časově neohraničenou dobu. Dvacátého srpna má dojít k opětovnému projednání složité kauzy. „Svazek už je pětadvacet centimetrů vysoký,“ říká hráčův nynější agent Dalibor Lacina.Je to ostrý boj mezi Lacinou, Chovancem a arbitrážní komisí v čele se Stanislavem Bernardem. „Podle vyjádření expertů je verdikt arbitráže jasně v rozporu s předpisy FIFA,“ tvrdí Lacina, který do případu zainteresoval mnoho právníků.

Podle nich arbitráž nemá právo zastavit hráči činnost kvůli jeho osobnímu sporu s agentem.

„Strávil jsem s tím strašné množství času. Všichni nám dávají za pravdu, včetně předsedy svazu Ivana Haška. Jenže naše arbitráž funguje jako samoděržaví a pan Bernard prohlašuje, že je komise nezávislá na jakýchkoliv jiných orgánech,“ kroutí hlavou.

Z Norska do Petržalky

Sedmadvacetiletý Pospěch předloni přestoupil z norského Odd Grenland do Petržalky, aniž by prý o tom informoval svého agenta Chovance. Ten po něm následně začal vymáhat mastnou pokutu. Obě strany se v poslední době párkrát setkaly a pokouší se nalézt smír. „Hledáme cestu, jak to vyřešit a já doufám, že to k dohodě směřuje,“ míní Ondrej Chovanec.

„Nemám pocit, že by měl Chovanec zájem to řešit. Dostalo se to do patové situace. On to jen takto prezentuje na veřejnosti. Je pod tlakem, protože způsobil zbytečný problém,“ reaguje nazlobeně Lacina, jenž doufá, že se 20. srpna zamotaná kauza posune zase o kus dál. „Jsem optimista,“ prohlašuje.

Pokud nebude s výsledkem spokojený, obrátí se na mezinárodní sportovní arbitráž, sídlící ve švýcarském Lausanne. „Pak už to bude spor Pospěch versus ČMFS. A svaz se bude divit, jaké částky po nich bude CAS vyžadovat,“ varuje.

„Podle mnohých je to justiční vražda. Nejde jen o kariéru mladého fotbalisty, ale i o jeho osobní život. Vždyť Zbyněk se ničím jiným živit neumí,“ argumentuje Lacina.

Miliony nezaplatí


Někdejší útočník Opavy, Slovácka či Liberce už není ani členem Zbrojovky Brno, která s ním rozvázala kontrakt. Také oprávněnost výpovědi má arbitráž na svém zasedání přezkoumat. Pospěch se nyní připravuje individuálně. Kdyby zaplatil 2,5 milionu, trest mu skončí. Ale k tomu se nemá...

Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud