Den se sparťanem Costou: V Zimbabwe budu řídit autobus! | iSport.cz
30. května 2014 • 04:40

Den se sparťanem Costou: V Zimbabwe budu řídit autobus!

Autor: TV iSport
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bezesporu jde o největší překvapení fotbalové ligy. Sparťanský obránce Costa Nhamoinesu se hned v prvním roce na Letné stal prakticky nepostradatelnou oporou. Navíc rychle zapadl do kolektivu, naučil se velmi dobře česky. Redaktorka TV iSport s 28letým obráncem ze Zimbabwe strávila jeden den. Podívejte se na reportáž!Costa si v Africe prošel tvrdým dětstvím, pochází z ghetta. Díky obrovské píli a vůli se však vypracoval, odešel vydělávat do Evropy a nyní válí ve fotbalové Spartě. "Měl jsem jiný život. Naučil jsem se, že je pořád třeba bojovat," říká o své hlavní motivaci.

Letenský bek se po skončení sezony vydá do rodného Zimbabwe. "Chci, aby má rodina měla lepší život, to mě v mé kariéře také moc motivuje. Mí nejbližší pro mě znamenají strašně moc," zdůrazňuje silnou vazbu k rodině.

Sparťanský obránce Costa vypráví exkluzivně pro TV iSport o životě v domovském Zimbabwe

V Zimbabwe se bude věnovat úplně jiné činnosti. "Budu řídit autobus, s bratrem tomu říkáme takové kombi. Já řídím, bratr stojí u dveří a vybírá od cestujících peníze. Jezdíme z ghetta do centra, pak zase z centra do ghetta Někdy máme i jízdy zadarmo," popisuje s úsměvem.

Costa už mluví obstojnou češtinou, což předvedl i před kamerou TV iSport. Jaké slovíčko mu dělá největší problémy? Podívejte se na videoreportáž!

Costa se při reportáži s redaktorkou TV iSport prošel pražskými památkami
Costa se při reportáži s redaktorkou TV iSport prošel pražskými památkami

Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud