29. května 2014 • 04:20

Je libo fotbal na písku? Maracaná děsí před MS nehratelným povrchem

Autor: jon
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Bohemians - Sparta 1:3. Birmančevičova show, Letenští se vyhrabali z nejhoršího
PRVNÍ DOJEM: Třinec jako na Tour de France. Zatopí i Pardubicím
VŠECHNA VIDEA ZDE

Organizátorům fotbalového šampionátu v Brazílii přibyl další problém. Trávník na stadionu Maracaná, jednom z nejslavnějších fotbalových stadionů světa, připomíná spíš pískoviště pro děti. Devatenáct dní před tím, než se na něm odehraje první ze sedmi plánovaných zápasů mistrovství světa, vypadá povrch hřiště velmi špatně.Fotky z chlouby Rio de Janeira, kde se má odehrát nejvíc zápasů světového šampionátu (celkem sedm) musí fotbalisty znepokojovat. Vážně totiž hrozí, že největší hvězdy se budou prát o cenné vavříny na neregulérním hřišti vhodném spíš pro plážový fotbal.

Už za devatenáct dní by stadion Maracaná, kde se hrálo vůbec první mistrovství světa pořádané Brazílií v roce 1950, měl hostit zápas mezi Argentinou a Bosnou. Hráči zvyklí na zelené, bedlivě opečovávané trávníky budou asi hodně překvapení.

Hřišti momentálně dominuje hnědá barva, povrch je víc pokrytý pískem než zeleným pažitem. Opotřebovanost plochy způsobilo mimo jiné i obrovské vytížení - během posledních sedmnácti týdnů se na stadionu odehrálo 37 zápasů!

Pro srovnání: Emirates Stadium, domovský stánek londýnského Arsenalu, hostil 29 zápasů za posledních devět měsíců, na Old Trafford, kde hraje zápasy Manchester United, jich bylo 26.

Trávník na stadionu Maracaná v Rio de Janeiru je před zahájením fotbalového šampionátu ve velmi špatném stavu
Trávník na stadionu Maracaná v Rio de Janeiru je před zahájením fotbalového šampionátu ve velmi špatném stavu

Na Maracaná se má hrát nejčastěji i během mistrovství. Po duelu Argentiny s Bosnou se legendární stadion zaplní ještě šestkrát - utká se zde Španělsko s Chile, Belgie s Ruskem, Francie s Ekvádorem, oodehraje se zde jedno osmifinále, čtvrtfinále a závěrečné finále.

Organizátoři ujišťují, že trávník bude do zahájení šampionátu v naprostém pořádku. Nicméně na jeho kvalitu už si stěžovali aktéři loňského Poháru FIFA i brazilští hráči, kteří na něm nastupovali v průběhu sezony.

Pokud by se hrálo na nedůstojném trávníku, uřízli by si brazilští pořadatelé ostudu, kterou by jim jednotlivé reprezentační celky jen těžko odpouštěly...

Vstoupit do diskuse
0
Skupina 4
Články odjinud


Články odjinud