Autor: pta
0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Kdo uteče, ten vyhraje. Přesně toto heslo se osvědčilo v první půli přípravného utkání fotbalistů Belgie s Tuniskem. Nad stadionem v Bruselu se totiž déšť změnil v silné krupobití, které mohlo hráče i zranit. Rozhodčí proto rychle zavelel k úprku do šaten.

Courtoise, Hazarda, Kompanyho, Januzaje i další hvězdy jistě zaskočila taková erupce z nebes. Kroupy, které zasypaly trávník, totiž dosahovaly velikosti golfových míčků. Tady už šlo o zdraví.

Fotbalisté se naštěstí stihli rychle schovat a zápas musel být na 20 minut přerušený. Pohodu nemohl tým, který je mnohými považovaný za černého koně nadcházejícího šampionátu, ale najít ani potom.

Utkání s africkým soupeřem, který stylem hry připomíná Alžírsko (prvního belgického soupeře ve skupině), nakonec rozhodl až v předposlední minutě střídající Dries Mertense. Belgie zvítězila 1:0, ale hlavně si oddychla, že kroupy jí nepřivodily větší komplikace.