Co to je za oraniště? Trávník pro první zápas Anglie budí hrůzu | iSport.cz
12. června 2014 • 12:47

Co to je za oraniště? Trávník pro první zápas Anglie budí hrůzu

Autor: ČTK, jab
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
RENTGEN: Stanciu ožil. Kolik šancí vytvoří parťákům s Jabloncem?
Vémolice v kuchyni. Slavný MMA zápasník ukázal, jak si chystá jídlo
VŠECHNA VIDEA ZDE

FOTOGALERIE | Hlavně nehrát v Manausu, prohlásil před prosincovým losem MS trenér Anglie Roy Hodgson. Zákon schválnosti určil jinak, Albion se ve městě ležícím uprostřed amazonských deštných pralesů představí hned v prvním zápase s Itálií. A obrovská vlhkost nebude v noci ze soboty na neděli jediným problémem.Podle francouzské agentury AFP je hřiště manauské Areny Amazonia hrbolaté a hodně vysušené. Trávník je špatně vzrostlý, před jednou z branek řídký a je na něm množství nahnědlých ploch. Při pohledu z tribuny připomíná spíše než mistrovský pažit, který bude hostit čtyři zápasy základních skupin, oraniště.

Samotný stadion, na který se vměstná necelých 40 tisíc diváků, je ale funkční, byť pár much po něm ještě poletuje. Ze zdí v kabinách trčí kabely, před arenou dělníci ještě pokládají poslední vrstvu asfaltu a namontovány nejsou všechny bezpečnostní rámy u vchodů, sčítá nedostatky AFP.

Trávník manauské areny je špatně vzrostlý, před jednou z branek hodně řídký a je na něm množství nahnědlých ploch
Trávník manauské areny je špatně vzrostlý, před jednou z branek hodně řídký a je na něm množství nahnědlých ploch

Speciál iSport.cz k MS ve fotbale 2014 v Brazílii ZDE »

Do výkopu zápasu Anglie - Itálie (půlnoc ze soboty na neděli) bude vše připraveno, ujišťují pořadatelé. Technické závady se odstranit asi podaří, s obrovskou vlhkostí, která se v červnu v celém regionu blíží stu procentům, to bude horší.

Podle údajů společnosti Lucozade Sport vypotí hráč v běžném prostředí 2,5 litrů za devadesát minut, v Manausu klidně až pět. Fotbalistům hrozí dehydratace, vyšší tep i teplota v těle, což negativně ovlivňuje kondici i psychiku.

Nejen Angličané a Francouzi se tak mají na co těšit. V Manausu se představí i Portugalsko, USA, Chorvatsko nebo Švýcarsko.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud