Romana Hubníka ne, je z formy, má jasno Dušan Uhrin mladší | iSport.cz
Pavel Kalouš
2. června 2012 • 04:59

Romana Hubníka ne, je z formy, má jasno Dušan Uhrin mladší

TOP VIDEA
Boj o záchranu vrcholí. Našli jsme 4 hráče, kteří mohou své týmy zachránit
Baník - Jablonec: Trenér Rada končil zápas v emocích a hrozil kameramanovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Postavit do stoperské dvojice Romana Hubníka? Zatímco kouč Michal Bílek váhá, jeho kolega Dušan Uhrin mladší má po porážce s Maďary jasno. Rozhodně ne. „Zápas s Maďarskem ukázal, že je Hubník z formy,“ varuje čerstvě jmenovaný trenér Dinama Tbilisi.Stoper Herthy Berlín odehrál proti Maďarsku druhý poločas po boku Michala Kadlece, a zatímco minulý týden proti Izraeli svým výkonem příjemně překvapil, tentokrát zůstal za očekáváním. Alespoň podle Uhrina.

„Je dobrý na útočné standardky, ale před druhým gólem Maďarska tam udělal také nesmysl. Viděl jsem Herthu na jaře několikrát a on tohle dělal i v bundeslize. Kdybych ho měl dát na hřiště, nebyl bych si moc jistý. A to nás Maďaři moc neprověřili,“ uvažuje čtyřiačtyřicetiletý trenér.

Vinu na vítězném gólu Maďarska ale podle něj nese hlavně levý bek David Limberský. „Vůbec nevím, kde v té chvíli byl. Měl být místo Daridy, který v té chvíli bránil maďarského střelce. Limberský během utkání moc neútočil, a když už jednou zaútočil, nestačil se vrátit,“ kroutil hlavou.

Vladimíra Daridu brání Ádám PintérVladimíra Daridu brání Ádám PintérFoto Michal Beránek (Sport)
Přesto by mu dal znovu šanci i proti Rusku a ve stoperské dvojici by nechal Kadlece a Tomáše Sivoka.

„Limberskému to teď moc nevyšlo, ale jinak na jaře za Plzeň podával dobré výkony, takže u něj je předpoklad, že by mohl hrát dobře,“ dodává.

Navzdory porážce Uhrin český tým nezatracuje – naopak tvrdí, že prohra může Bílkovu výběru před odjezdem do Polska pomoct.

„Není dobře, když vám generálka vyjde na sto procent, protože hráčům pak celkem nemůžete nic vytknout, a to je může i uspat. Kolikrát jsem v přípravě zažil strašidelné zápasy, a pak bylo v ostrém zápase všechno jinak. A já věřím, že to tak bude i proti Rusku,“ míní Uhrin.

Veliká radost na lavičce hostů
Veliká radost na lavičce hostů


 
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud