VIDEO: Senzace! 2:0 za šest minut? Nejrychlejší vedení v historii | iSport.cz
12. června 2012 • 18:33

VIDEO: Senzace! 2:0 za šest minut? Nejrychlejší vedení v historii

Autor: mjk
TOP VIDEA
KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down
MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slíbili, že to bude jiné, a minimálně na začátku to dodrželi. Čeští reprezentanti po výprasku s Ruskem vlétli ve svém druhém vystoupení na EURO ve Wroclawi na Řeky jako sršni a už po necelých šesti minutách vedli po gólech Jiráčka a Pilaře 2:0. A to je nový rekord evropských šampionátů! Řekové v druhém poločase snížili na 1:2, těsnou výhru ale Bílkův soubor udržel.V úvodním vystoupení museli skousnout porážku 1:4. A dle nevýrazného výkonu plného defenzivních chyb nevypadaly vyhlídky české reprezentace na postup ze skupiny příliš reálně. I fanoušci ke konci zápasu s Ruskem vyzývali trenéra Bílka k odchodu.

Během třídenní pauzy se však tým dokázal z nepříznivé situace evidentně oklepat a Řekům ukázal, co znamená hrát od prvních minut.

Už v té třetí geniálně uvolnil Hübschman Jiráčka, který sám proti Chalkiasovi uspěl. Byl to nejrychlejší gól letošního turnaje a podle neoficiálního času (2:19) čtvrtý nejrychlejší na EURO vůbec.

Opaření Řekové se ještě ani nestačili oklepat a po explzeňském Jiráčkovi udeřil druhý Západočech, Václav Pilař.

Tentokrát se role režiséra ujal Tomáš Rosický, který chytře poslal balon na rozběhnutého Gebre Selassieho, jenž z hranice velkého vápna centroval před bránu. Jeho prudká přihrávka Chalkiasovi propadla a Václav Pilař vkleče dotlačil balon do brány. Drobný záložník se gólem vyšvihl do čela tabulky českých střelců.

Po druhém zásahu se navíc přepisovaly historické tabulky. Ještě nikdo totiž na EURO nevedl 2:0 takhle brzy.

Řekové sice v druhém poločase snížili po zaváhání Petra Čecha na 1:2, vedení ale udrželi a dál živí naději na postup ze skupiny.

Čeští fotbalisté slaví gól ve druhém zápase EURO proti Řecku
Čeští fotbalisté slaví gól ve druhém zápase EURO proti Řecku

 
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud