VIDEO: Alonsovo kladivo a roztrhaný Ribéry. Španělé jsou v semifinále | iSport.cz
23. června 2012 • 23:03

VIDEO: Alonsovo kladivo a roztrhaný Ribéry. Španělé jsou v semifinále

Autor: rou
TOP VIDEA
Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0! Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0!
Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách! Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dvě vydařené akce a bylo vymalováno. Španělští fotbalisté se díky nechytatelné hlavičce Xabiho Alonsa z 19. minuty, kterou ten samý hráč v nastaveném čase doplnil ještě úspěšně proměněnou penaltou, probojovali přes Francii do semifinále EURO 2012.Duel mezi Španělskem a Francií nabízel spíš nudu než strhující zábavu. Obhájci titulu soupeře, kterého předtím ještě nikdy v soutěžním utkání neporazili, k ničemu nepouštěli a sami se do útoku bezhlavě nehnali.

V 19. minutě ale zničehonic udeřili: Iniesta šikovně vysunul Albu, který snadno frnkl Debuchymu, jenž se z toho skácel na zem, a krásným centrem našel Xabiho Alonsa.

Ten se do nadýchaného míče opřel hlavou a nechytatelným „kladivem“ poslal Španěly do vedení.

Kdo následně čekal francouzský tlak nebo aspoň zvýšenou aktivitu, musel být zklamaný. Nejblíže k vyrovnání tak měl z přímého kopu z dobrých třiceti metrů Cabaye, jeho parádní střelu do šibenice ovšem neméně skvěle – ale bez zásadnějších problémů – zneškodnil Iker Casillas.

Ačkoliv ve druhém poločase Francouzi přeci jen trochu přidali, Cabayeho střela byla v zásadě jejich největší šancí. Franck Ribéry s Karimem Benzemou se na hřišti ztráceli a najít se neuměli.

Franck Ribéry skončil v první půli s roztrženým dresem, vlevo ho kontroluje David Silva
Franck Ribéry skončil v první půli s roztrženým dresem, vlevo ho kontroluje David Silva

Ribéryho Španělé úplně vymazali, jediný náznak šance měl v 70. minutě, kdy se prosmýkl až do vápna, ale jeho střílený centr z úhlu Casillas dokázal vyrazit. Mistři světa zápas hvězdě Bayernu Mnichov naprosto znechutili, k čemuž si neváhali pomoci ani častým držením za dres.

Ribéryho trápení tak vystihl konec první půle, který dohrával s rozervaným dresem na boku – stejně tak totiž Španělé roztrhali jeho naděje na medaili...

 
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud