Diváci pískali na Španěly! Nudu z toho dělají soupeři, říká Iniesta | iSport.cz
28. června 2012 • 10:25

Diváci pískali na Španěly! Nudu z toho dělají soupeři, říká Iniesta

Autor: pj
TOP VIDEA
KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down
MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rozjeli svou tiki-taka. Pomalý postupný útok s neuvěřitelným množstvím přihrávek. Ale nelíbil se. Diváci při semifinále Španělsko-Portugalsko pískali. Hlasitě dávali najevo, že tahle hra jejich oku nelahodí. "Že prý fanoušky nudíme? My ne, za to můžou soupeři," odvětil kritikům Andrés Iniesta, jeden z klíčových hráčů Španělska."Fotbal je báječný v tom, že ne každý má rád stejné věci. V této hře se ve všem neshodneme. Ale hra, kterou hrajeme, nás vede k úspěchu, k vyhrávání titulů," hlásí Iniesta.

Herní styl Španělska se odvíjí od toho, že se snaží držet míč na svých kopačkách a nepůjčit ho soupeři. Z toho pramení velký počet přihrávek, přesouvání bloků z jedné strany na druhou a klidně i zpětné pasy na stopery nebo brankáře.

Za tento styl byla už v minulé sezoně občas kritizována i Barcelona. Na EURO 2012 ale kritika ještě zesílila vůči celému Španělsku.

"Tiki-taka nudí! Není atraktivní! Není to fotbal, ale házená!" Tak znějí různé ohlasy znuděných fanoušků.

Iniesta jim ale oponuje. Prý to nejsou Španělé, kteří nudí a zabíjejí hru, ale jejich soupeři...

"Všechny názory by se měly respektovat, ale když tým pokaždé proti útočnému soupeři 'zavře krám' a jen se snaží o to, aby neprohrál, fotbal potom není atraktivní. Alespoň ne tolik, jako když hrají dvě mužstva otevřený fotbal a chtějí zápas vyhrát," pronesl Iniesta.

Dodal, že Španělé se s jejich stylem hry identifikovali a jen těžko ho budou v nejbližší budoucnosti měnit. "Tento styl změnil naší historii k lepšímu," prohlásil.

Bude se tedy na Španěly pískat i ve finále?

Andrés Iniesta se chytá za hlavu, když v prodloužení zápasu s Portugalskem spálil velkou šanciAndrés Iniesta se chytá za hlavu, když v prodloužení zápasu s Portugalskem spálil velkou šanciFoto Reuters

Andrés Iniesta v semifinálovém utkání mistrovství Evropy proti Portugalsku
Andrés Iniesta v semifinálovém utkání mistrovství Evropy proti Portugalsku

 
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud