12. prosince 2015 • 23:07

Češi už nebudí takový strach, píší Španělé. Ale v brance mají zeď

Autor: ,
Španělé se domnívají, že Češi už nebudí takový respekt, ale mají silného brankáře
TOP VIDEA
NEJ góly Premier League: Martialova dělovka i krásné trefy Liverpoolu NEJ góly Premier League: Martialova dělovka i krásné trefy Liverpoolu
V nominaci na OH chybí Michálek, Růžička nebo Nečas. Ještě není připravený, vysvětluje Jandač V nominaci na OH chybí Michálek, Růžička nebo Nečas. Ještě není připravený, vysvětluje Jandač
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ačkoli jsou fotbalisté Španělska považováni za hlavního favorita skupiny D mistrovství Evropy, tamní média přijala dnešní los s respektem. Turecko, Chorvatsko a Česko považují za nebezpečné soupeře pro obhájce titulu."Nebezpečná skupina pro Španělsko," uvedl deník Marca. "Španělsko rozhodně nemělo při losu štěstí. Česko, Turecko i Chorvatsko jsou těžcí soupeři, zatímco domácí Francie jako pořadatel má snadnou cestu za postupem," upozornil deník Mundo Deportivo na skupinu A, kde se Francie utká s Rumunskem, Švýcarskem a Albánií.

Za hlavní protivníky Španělska považují média hlavně Chorvatsko a Turecko, jterí mají v kádru hvězdy španělské ligy. U Chorvatska jsou to Luka Modrič s Mateem Kovačičem v Realu Madrid a Ivan Rakitič v Barceloně, u Turecka zase Arda Turan v Barceloně.

"Chorvatsko v roce 1998 získalo ve Francii bronz na mistrovství světa, nyní se do Francie vrací v podobné kvalitě a s podobným talentem," míní deník El País. "Česko už nebudí strach jako v dobách Nedvěda, Kollera a Poborského, ale stále je to nebezpečný tým, což ukázal v kvalifikaci. V obraně je zdí brankář Petr Čech, jinak sice nemají velká jména a spoléhají na hráče z české ligy, trenér Vrba však dal dohromady dobrý mix nadějných a zkušených hráčů," napsala Marca.

"Španělsko bude hrát proti dvěma týmům, které v kvalifikaci vyřadily Nizozemsko, o to větší důvod dát si pozor," připomněl deník Mundo Deportivo výhry Čechů a Turků nad Nizozemskem.

Za velmi těžkou označují skupinu i média v Chorvatsku. Kvitují hlavně to, že Chorvaté dostali do skupiny Turecko a mohou se mu pomstít za prohru ve čtvrtfinále ME 2008. Turci tehdy v nastavení prodloužení srovnali a následně vyhráli na penalty. "Tvrdá skupina. Ale máme šanci se pomstít za tragédii ve Vídni," uvedl deník Jutarnji list.

"Sílu skupiny ukazuje už to, že do ní byl nalosován nejsilnější tým z každého koše," uvedl ve svém komentáři pro deník Sportske novosti legendární útočník Davor Šuker, nyní předseda chorvatské federace.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze