1. června 2016 • 13:04

NEJ hráči před EURO: Vládne Ronaldo, překvapí nejlepší Čech na 88. místě

Autor:
TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO | Před startem mistrovství Evropy ve Francii přišla UEFA se zajímavým žebříčkem. Pomocí speciálních statistik ze zápasů odehraných v roce 2016 analyzuje formu všech hráčů, kteří se na velkém turnaji objeví. Z toho vzniklo pořadí nejlepších 100 reprezentantů, které se ještě bude vyvíjet i v průběhu celého turnaje. V GALERII vám přinášíme třicet nejlepších hráčů plus vybraná jména, která se podle aktuálních výsledků (stav ve středu k 16:30) ještě vešla do elitní stovky. Pořadí se průběžně mění podle přípravných zápasů a podle toho, kdo se vešel do závěrečných nominací.V TOP stovce hodnocených fotbalistů se před startem EURO objevil jediný český reprezentant. Také to dokládá skutečnost, že výběr Pavla Vrby jede na turnaj v pozici mužstva, které může jen překvapit. Mnoho fanoušků možná překvapí, že na 88. místě se nachází obránce Theo Gebre Selassie z Werderu Brémy, který předčil Petra Čecha i Vladimíra Daridu.

Celkovému pořadí žebříčku zveřejněném na oficiálních stránkách turnaje vládne momentálně portugalský fenomén Cristiano Ronaldo, za ním skončili švédský ďábel Zlatan Ibrahimovic a kometa z Atlétika Madrid Antoine Griezmann. Slovensko má v žebříčku jednoho zástupce, na 10. místě se umístila opora Neapole Marek Hamšík.

V elitní stovce dominují hráči ze Španělska, Francie, Německa a Anglie, tedy největších favoritů turnaje. V nejlepší třicítce mají svého zástupce i Turci, čeští soupeři ve skupině. Na 13. místě se umístil Hakan Calhanoglu z Bayeru Leverkusen.

GALERIE: Nejlepší hráči na EURO 2016 podle statistik UEFA » 

88. Theodor Gebre Selassie (Česko, obránce, Werder Brémy)
88. Theodor Gebre Selassie (Česko, obránce, Werder Brémy)

Podle jakých kritérií UEFA nejlepší stovku hráčů vybírá?

UEFA pomocí speciálního algoritmu analyzovala data z utkání, do kterých reprezentanté zasáhli v roce 2016. Hráči jsou rozdělení do kategorií brankáři, středoví obránci, krajní obránci, defenzivní záložníci, střední záložníci, ofenzivní záložníci, křídla a útočníci. Každá skupina se hodnotí podle odlišných kritérií - například pro středové záložníky jsou klíčové přihrávky a vyhrané souboje, pro křídla zase počet driblingů a centrů do vápna.

V jednotlivých kategoriích se umístili i další čeští reprezentanti - mezi brankáři je aktuálně na 18. místě Petr Čech, u krajních beků patří 15. místo Theo Gebre Selassiemu, 35. je Pavel Kadeřábek, 53. David Limberský.

Mezi defenzivními záložníky se na 6. místě nachází slovenský tvrďák Juraj Kucka, 22. je Vladimír Darida. Mezi středními záložníky figuruje na 27. místě Jaroslav Plašil. V kategorii ofenzivních záložníků je slovenská opora Marek Hamšík na druhém místě. Mezi křídelními záložníky se dostal na 30. pozici Jiří Skalák.

Vše o EURO 2016 najdete ZDE »

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze