Pavel Janega
8. června 2016 • 22:15

Vrba už má sestavu v hlavě. Jsem v ní? Uvidíme, říká Hubník

Autor:
TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z FRANCIE Čeští fotbalisté už ladí formu ve francouzském městečku Tours a trenér Pavel Vrba rozmýšlí o posledních změnách ve složení základní sestavy. Nastoupí proti Španělsku Michal Kadlec, nebo Roman Hubník? "Kouč už to ví," myslí si plzeňský stoper.Překvapilo vás, kolik lidí se přišlo podívat na otevřený trénink v Tours? Téměř čtyři tisíce...
"Upřímně ano! Neznám mentalitu Francouzů a nevěděl jsem, jestli se na nás těšili. Je vidět, že ano. S kluky jsme říkali, že tolik lidí mnohdy nechodí ani na ligu. (směje se) Po příletu nás vítali místní, lidé na ulicích mávali. Bylo to moc příjemné."

Cítíte, že se nervozita s blížícím se zápasem se Španělskem stupňuje?
"Zatím ještě ne. Ale každým dnem to nervóznější bude. I od trenérů. Nicméně ta atmosféra mistrovství už na nás dýchla. Musíme se co nejlépe připravit."

Mrzelo vás, že jste nemohl zasáhnout do generálky kvůli zdravotním problémům?
"Chtěl jsem hrát, ale raději jsem neriskoval. Bylo to správné rozhodnutí. Teď už jsem fit. V přípravě jsem zasáhl do zápasů s Maltou a Ruskem, jestli to bude stačit na základní sestavu, to uvidíme."

Tomáš Rosický byl na prvním tréninku národního týmu v Tours v dobrém rozmaru. Vydrží mu úsměv na tváři i po utkání se Španěly?
Tomáš Rosický byl na prvním tréninku národního týmu v Tours v dobrém rozmaru. Vydrží mu úsměv na tváři i po utkání se Španěly?

Berete neúčast v generálce jako handicap v souboji o místo v základní jedenáctce?
"Neřekl bych. Trenér Vrba už možná má sestavu v hlavě. Myslím si to. A jestli jsem v ní, nebo ne... Pokud nenastoupím, musím být i tak stoprocentně připravený. Kdykoliv se může stát cokoliv. Když šance přijde, musím odvést maximum."

Co všechno se musí sejít, abyste mohli se Španěly bodovat?
"Úplně všechno! Musíme hrát na 120 procent, mít štěstí a Španělé smůlu."

Španělé mívají na šampionátech pozvolné začátky. Mohlo by se to opakovat?
"Budeme rádi. Každý bod se Španělskem se počítá. Kdyby snad vyhořeli jako na posledním mistrovství světa, zlobit se nebudeme."

Češi bydlí ve francouzském zámku. Podívejte se, jak vypadá pokoj Davida Lafaty

720p 480p 360p 240p
Kuchař českých hráčů na EURO: Doufám, že mi dovolí i svíčkovou

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze