Jonáš Bartoš
8. června 2016 • 21:44

Sanitka na českém tréninku! Mladík si zlomil ruku, Čech mu daroval rukavice

TOP VIDEA
Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop
Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z FRANCIE | Téměř čtyři tisícovky diváků byli zvědaví na to, jak bude vypadat první trénink českých fotbalistů v Tours. Na otevřenou přípravu bohužel musela sanitka, když si jeden z fanoušků ve snaze získat míč nejspíš zlomil ruku. Nakonec ale ze stadionu i přes nepříjemné zranění odjížděl celkem spokojený. Petr Čech k mladému klučinovi po tréninku osobně přišel před stadion, věnoval mu rukavice a ochotně se s ním vyfotil.K jinak velmi povedenému otevřenému tréninku, kdy na druholigový stadion v Tours dorazilo sledovat český tým přesně 3802 diváků, se váže i jedna nepříjemná historka.

Hráči po skončení jednotky vykopávali balony do publika, aby šťastným fanouškům věnovali něco na památku. O jeden z míčů se strhla velká mela. Mladý divák si při snaze získat balon něco udělal s rukou a ze stadionu ho odvážela záchranka.

Petr Čech nelenil a zraněného klučinu ještě dostihl před stadionem, kde ho zrovna nakládali lékaři do sanitky. „Jak jsme na konci vyhazovali míče, po jednom nějak skočil a asi si zlomil ruku, možná palec. Tak jsem mu dal rukavice, aby ho příště lépe chytil. Chtěl se vyfotit, asi byl spokojený,“ popsal Čech celou situaci.

Čech si podmaňuje Tours - dal rukavice zraněnému klukovi

Jinak se ale úvodní otevřený trénink v Tours podařil, lidé z města ukázali, že jim český tým není lhostejný. „Bylo velice příjemné, že se stadion zaplnil velice slušnou návštěvou. Ukazuje to, jak se Francie těší na šampionát. Je výhoda, že máme stadion pro sebe, pak máme možnost otevřít trénink a hned jsme to využili,“ líbilo se Čechovi.

S týmovou jedničkou souhlasili i ostatní hráči. „Bylo to příjemné, připomínalo mi to Polsko, tam chodilo možná ještě víc lidí. I když jsme toho po cestě měli dost, přivítali nás hezky, stadion je krásný, užili jsme si to,“ dodal stoper Tomáš Sivok.

720p 480p 360p 240p
Na český trénink dorazily tisíce fanoušků, Čech dal rukavice zraněnému fanouškovi

„Už jsem viděl, že i ostatní týmy takhle vítali, řikali nám, že u nás to bude podobné. Tímhle začíná ta opravdová atmosféra turnaje, že už jsme tady. Dnešek utekl hezky, trénink byl příjemný,“ přidal se obránce Marek Suchý.

Na českém tréninku v Tours byl ale hlavní atrakcí Petr Čech. Po nástupu týmu na trávník fanouškům ve francouzštině poděkoval za přízeň, přítomní diváci ho odměnili bouřlivým potleskem.

Opora národního týmu se věnovala divákům i po skončení tréninku. Gólman Arsenalu se u tribuny fotil s fanoušky, rozdával podpisy a vyhověl snad každému, kdo se s ním chtěl pozdravit.

Češi bydlí ve francouzském zámku. Podívejte se, jak vypadá pokoj Davida Lafaty

Manažerka hotelu, kde bydlí Češi: Fandíme i jim. Naše srdce jsou rozdělená

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze