Jonáš Bartoš
19. června 2016 • 04:59

Postup? Čechům se rýsují soupeři. V osmifinále hrozí Francie či Slovensko

TOP VIDEA
Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z FRANCIE | V úterý večer v Lens si čeští fotbalisté zahrají zápas o všechno. Pokud porazí Turecko, s největší pravděpodobností se podívají do osmifinále. Dle vývoje v ostatních skupinách se už pomalu rýsují i případní soupeři. Vrbovu partu by v každém případě čekal velmi zajímavý a silný protivník – souboj s domácí Francií, silnou Anglií či Itálií, případně derby se Slovenskem.Pokud Češi porazí v posledním duelu základní skupiny Turecko, budou mít na svém kontě čtyři body. V případě porážky letí Vrbova družina automaticky domů, při remíze by se muselo sejít hodně dalších okolností, aby to stačilo na osmifinále.

Už teď je jasné, že první ve skupině D Češi nebudou. Za určitých okolností ale můžou skončit druzí, což by zaručovalo přímý postup mezi šestnáctku nejlepších. Díky novému systému turnaje ale lze projít dál i ze třetího místa. Na jaké soupeře můžou Češi v případném osmifinále narazit?

VŠE O FOTBALOVÉM EURO 2016 ČTĚTE ZDE >>>

VARIANTA Z DRUHÉHO MÍSTA

Druhý tým skupiny D, kde bojuje Česko, má naplánované osmifinále na pondělí 27. června v St. Denis, národním francouzském stadionu na předměstí Paříže. Češi v případě postupu z druhé příčky narazí na vítěze skupiny E. Tam už je jistým lídrem Itálie. I kdyby momentálně druhá Belgie poslední zápas vyhrála a měla stejně bodů (6), Italové budou první kvůli lepšímu vzájemnému zápasu. 

Pondělí 27. června, 18:00, St. Denis: D2 proti E1 – Itálie, Irsko, Švédsko, Belgie.

Skupina E

Z V R P Skóre B
1.  Itálie 3 2 0 1 3:1 6
2.  Belgie 3 2 0 1 4:2 6
3.  Irsko 3 1 1 1 2:4 4
4.  Švédsko 3 0 1 2 1:3 1

FRÝDEK: Na Turky máme šanci

VARIANTA Z TŘETÍHO MÍSTA

V systému turnaje platí, že ještě čtyři týmy ze šesti základních skupin projdou do osmifinále ze třetí pozice. Pokud se mezi tyto země dostane Česko, existují dvě možnosti zápasů v závislosti na pořadí týmů postupujících ze třetích míst (pro bilanci jsou nejvíc určující body, skóre a vstřelené branky).

V prvním případě by Česko hrálo v sobotu 25. června v Paříži na stadionu Parku princů. Mužstvo při této konstelaci narazí na vítěze skupiny B, kde bojuje čtveřice Anglie, Wales, Slovensko a Rusko. Před poslední rundou zápasů vede Anglie se čtyřmi body. Šanci na první místo ale má i Wales a Slovensko (obě země po třech bodech, shodné skóre 3:3), Rusko bojuje nanejvýš o druhou příčku.

Sobota 25. června, 18:00, Paříž: D3 proti B1 – Anglie, Wales, Slovensko, Rusko.

Skupina B

Z V R P Skóre B
1.  Wales 3 2 0 1 6:3 6
2.  Anglie 3 1 2 0 3:2 5
3.  Slovensko 3 1 1 1 3:3 4
4.  Rusko 3 0 1 2 2:6 1

V druhém případě hraje třetí tým české skupiny v neděli 26. června v Lyonu od 15 hodin proti vítězi skupiny A. Tam to má nejlépe rozjeté domácí Francie. Po dvou výhrách stačí velkému favoritovi remíza se Švýcarskem k tomu, aby šel ze skupiny jako vítěz. Právě závěrečný soupeř země Galského kohouta jako jediný ještě může Francii předstihnout, Rumunsko a Albánie už nemají šanci (Rumuni hrají ještě o možnost postupu z druhého, případně třetího místa).

Postupový klíč na EURO: Co rozhoduje o pořadí ve skupině? Čtěte ZDE »

Neděle 26. června, 15:00, Lyon: D3 proti A1 – Francie, Švýcarsko, Rumunsko, Albánie.

Skupina A

Z V R P Skóre B
1.  Francie 3 2 1 0 4:1 7
2.  Švýcarsko 3 1 2 0 2:1 5
3.  Albánie 3 1 0 2 1:3 3
4.  Rumunsko 3 0 1 2 2:4 1

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze