8. července 2016 • 11:17

Francie slavila jako Islanďané. Okopírovala jejich vikinský potlesk

Autor:
TOP VIDEA
Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0 Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0
10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo 10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Antoine Griezmann poslal dvěma góly do německé sítě francouzskou reprezentaci do bitvy o evropské zlato. A se spoluhráči a fanoušky oslavil postup do finále EURO islandským potleskem. "Okopírovali to!" neslo se sociálními sítěmi. Všiml si toho i zahraniční tisk: "Tu oslavu odkoukali od Islandu."Islanďané na šampionátu ve Francii zaujali mnoho lidí. Jejich bojovné výkony měli srdce a charisma, ten hlad a vášeň jim záviděli snad všichni po celém kontinentu. A to, jak své úspěchy prožívali s fanoušky, bylo něco famózního.

Videa s rytmickým potleskem a se skandování hromového "HUH!", což je oslava přirovnávána k vikinskému válečnému chorálu, nemohla nikoho minout.

Po vítězném semifinále se tuto oslavu rozhodli napodobit i francouzští fotbalisté s fanoušky. Do islandského rituálu se zapojil celý stadion v Marseille, samozřejmě s výjimkou německých příznivců.

Ale pozor, vikinský chorál ve skutečnosti nevznikl na Islandu, ale ve Skotsku. Vymysleli ho fanoušci Motherwellu.

Vše o EURO 2016 najdete ZDE »

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze