8. července 2016 • 11:17

Francie slavila jako Islanďané. Okopírovala jejich vikinský potlesk

Autor:
TOP VIDEA
Unikátní VIDEO ze zasněženého derby Sparta - Slavia: podívejte se na záběry přímo od hřiště Unikátní VIDEO ze zasněženého derby Sparta - Slavia: podívejte se na záběry přímo od hřiště
Zimní olympiáda objektivem fotografky Deníku Sport Barbory Reichové Zimní olympiáda objektivem fotografky Deníku Sport Barbory Reichové
VŠECHNA VIDEA ZDE

Antoine Griezmann poslal dvěma góly do německé sítě francouzskou reprezentaci do bitvy o evropské zlato. A se spoluhráči a fanoušky oslavil postup do finále EURO islandským potleskem. "Okopírovali to!" neslo se sociálními sítěmi. Všiml si toho i zahraniční tisk: "Tu oslavu odkoukali od Islandu."Islanďané na šampionátu ve Francii zaujali mnoho lidí. Jejich bojovné výkony měli srdce a charisma, ten hlad a vášeň jim záviděli snad všichni po celém kontinentu. A to, jak své úspěchy prožívali s fanoušky, bylo něco famózního.

Videa s rytmickým potleskem a se skandování hromového "HUH!", což je oslava přirovnávána k vikinskému válečnému chorálu, nemohla nikoho minout.

Po vítězném semifinále se tuto oslavu rozhodli napodobit i francouzští fotbalisté s fanoušky. Do islandského rituálu se zapojil celý stadion v Marseille, samozřejmě s výjimkou německých příznivců.

Ale pozor, vikinský chorál ve skutečnosti nevznikl na Islandu, ale ve Skotsku. Vymysleli ho fanoušci Motherwellu.

Vše o EURO 2016 najdete ZDE »

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze