11. července 2016 • 13:05

Den Portugalska i hollywoodský trhák, tak slaví média titul mistrů Evropy

Autor: ,
TOP VIDEA
Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů
Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd
VŠECHNA VIDEA ZDE

O nezapomenutelném dni pro portugalský sport nebo zápletce jak z hollywoodského filmu v pondělí píšou portugalské weby, které oslavují vítězství fotbalových reprezentantů na mistrovství Evropy. Z hráčů portugalské jedenáctky velebí především kapitána Cristiana Ronalda, střelce vítězného gólu Édera a brankáře Ruie Patrícia.Server deníku Correiro da Manha píše o 10. červenci, kdy se v pařížském finále utkali Portugalci s Francií, jako o "dni Portugalska". Titul je podle webu o to sladší, oč větší překážky museli portugalští fotbalisté překonat - stadion plný hrdých Francouzů, výborný tým domácích fotbalistů, Ronaldovo zranění nebo pochybení rozhodčího, který měl některé fauly trestat přísněji.

Osudu portugalského kapitána, který musel kvůli faulu francouzského záložníka Dimitrie Payeta střídat už po 24 minutách, si všímá také server deníku Expresso. Ronaldovo zranění podle webu ukázalo, že ani taková hvězda, jejíž kvality považuje Portugalsko za samozřejmé, není nezničitelná.

VŠE O EURO 2016 ČTĚTE ZDE >>>

V momentě Ronaldova odchodu ze hřiště by si podle listu na portugalský tým nikdo nevsadil, ten se ale vzepřel osudu. Podrželi ho přitom hlavně brankář Patrício a střídající útočník Éder, který rozhodl gólem v prodloužení.

Právě dramatické rozuzlení šampionátu, kterému předcházela tyč Francouze Gignaca v nastavení druhého poločasu, připomíná portugalskému listu Jornal de Notícias hollywoodský film. Podobnou zápletku by si podle něj ale nedokázal představit ani nejlepší světový scénárista, natož aby ji napsal.

Server deníku vnímá vítězství Portugalců, které přišlo 12 let po porážce v domácím finále šampionátu s Řeckem, jako největší úspěch portugalského fotbalu a nezapomenutelný den pro tento sport. Další weby píší o impozantním nebo věčném úspěchu.

Trofej pro vítěze převzal Cristiano Ronaldo
Trofej pro vítěze převzal Cristiano Ronaldo

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze