EURO 2021 | Česká kostra pro boje o EURO! Hurá, střelec Schick, Čelůstka se vyplácí | iSport.cz
Jan Malý
12. června 2019 • 18:30

Česká kostra pro boje o EURO! Hurá, střelec Schick, Čelůstka se vyplácí

Autor: Jan Malý
Vstoupit do diskuse
0
 • Čeští fotbalisté děkují fanouškům po vítězství nad Černou Horou Čeští fotbalisté děkují fanouškům po vítězství nad Černou HorouFOTO: Martin Sekanina (Blesk)

  Reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý po výbuchu v Anglii nevzal granát a nehodil ho do sestavy. V důležitém balkánském dvojboji na domácí půdě se opřel o prověřený základ týmu, což byl logický a správný tah. Při výhrách nad Bulharskem (2:1) a Černou Horou (3:0), které představují dobrý krok směrem k mistrovství Evropy, zase zesílila pozice hráčů, jež patří do osy mužstva. Výrazní byli hlavně legionáři z Itálie Patrik Schick a Jakub Jankto. 

 • Ondřej Čelůstka (Antalyaspor)

  Dosud v národním týmu jenom paběrkoval, čuchnout dostával pouze v přátelácích. Až Jaroslav Šilhavý, který musel stejně jako předchůdci řešit nekomfortní stav střední obrany, ukázal na Ondřeje Čelůstku. Tah se zatím vyplácí, stoper Antalyasporu působí velmi spolehlivě.

  Bilance v reprezentaci 12 zápasů, 1 gól
  Pod Jaroslavem Šilhavým 688 minut (8 zápasů/0 gólů)

  Reprezentační zadák Ondřej ČelůstkaFoto Dominik Bakeš (Sport)

 • Filip Novák (Trabzonspor)

  Od loňského října nechyběl ani v jednom utkání, ale výkonnost občas Filipu Novákovi z Trabzonsporru kolísá, naposledy mu nevyšel první poločas proti Bulharsku. Na postu levého beka ale schází větší konkurence, před utkáním s Černou Horou realizační tým řešil, jestli neupřednostnit Jana Bořila.

  Bilance v reprezentaci: 23 zápasů, 1 gól
  Pod Jaroslavem Šilhavým 613 minut (8 zápasů/0 gólů)

  Levý bek české reprezentace Filip NovákFoto Martin Sekanina (Blesk)

 • David Pavelka (Kasimpasa)

  Necelé dva roky chyběl v sestavě národního týmu, až ho do ní vrátil Jaroslav Šilhavý. A napevno. David Pavelka je nejvytíženějším hráčem národního týmu, střídal pouze v přáteláku proti Brazílii. S Tomášem Součkem jsou stálicemi reprezentačního středu zálohy.

  Bilance v reprezentaci: 19 zápasů, 1 gól
  Pod Jaroslavem Šilhavým: 698 minut (8 zápasů/ 1 gól)

  David Pavelka se raduje z gólu, který vstřelil v přípravném utkání s BrazíliíFoto Sport

 • Tomáš Souček (Slavia Praha)

  Nová slibná tvář českého fotbalu, takže i reprezentace. Tomáš Souček vyletěl především v minulé sezoně a v základu národního týmu se usadil už za kouče Karla Jarolíma. I Jaroslav Šilhavý na něj spoléhá, střed zálohy staví kolem něj a Davida Pavelky.

  Bilance v reprezentaci: 18 zápasů, 2 góly
  Pod Jaroslavem Šilhavým: 585 minut (7 zápasů/ 0 gólů)

  Tomáš Souček v souboji s Markem Bakičem z Černé HoryFoto ČTK

 • Patrik Schick (AS Řím)

  Hurá, střelec! Patrik Schick se v nároďáku mihnul už před EURO 2016, tehdy v přípravě na velký turnaj proti Maltě dal při svém debutu i svůj první gól, do Francie ho ale nakonec Pavel Vrba nevzal. Pořádně se vytáhl během posledního srazu, ve dvou důležitých zápasech dal tři góly.

  Bilance v reprezentaci: 17 zápasů, 7 gólů
  Pod Jaroslavem Šilhavým: 542 minut (8 zápasů/ 5 gólů)

  Patrik Schick během utkání s Černou HorouFoto Barbora Reichová (Sport)

 • Jakub Jankto (Sampdoria Janov)

  I křídelník Jakub Jankto nyní prožil nejvydařenější reprezentační sraz. Byl aktivní i produktivní. „Jeho kvality moc dobře známe, i proto si ho vybrali v Itálii. Dokáže do mužstva přinést kvalitu stejně jako Patrik Schick. Atmosféra v mužstvu i charakter mu sedí. Proto podává takové výkony,“ konstatoval Šilhavý.

  Bilance v reprezentaci: 22 zápasů, 3 góly
  Pod Jaroslavem Šilhavým: 427 minut (8 zápasů/ 2 góly)

  Patrik Schick (vpravo) a Jakub Jankto (uprostřed) se radují z druhého gólu národního týmu v zápase s BulharskemPatrik Schick (vpravo) a Jakub Jankto (uprostřed) se radují z druhého gólu národního týmu v zápase s BulharskemFoto Pavel Mazac / Sport

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2021 - Mistrovství Evropy ve fotbale

Los EURO 2021 Kompletní program Postup na EURO: Česko - Kosovo 2:1 Kvalifikace EURO 2021 Stadiony a města Oficiální míč Vstupenky

Mistrovství Evropy ve fotbale proběhne v roce 2021 od 11. června do 11. července ve 12 zemích a 12 městech. Semifinále a finále bude hostit londýnské Wembley. Poprvé v historie EURO bude součástí všech utkání videorozhodčí. Původní EURO 2020 muselo být kvůli koronaviru odloženo na rok 2021.

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

 

Skupina A
Články odjinud


Články odjinud