EURO 2021 | Česko - Anglie: SCHICK Přijede bez praxe, odjíždí s góly | iSport.cz
Radek Špryňar
9. října 2019 • 11:14

Schick přijede bez praxe a válí. Proč se v reprezentaci vždy zvedne?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Všech 69 gólů Slavie: Podívejte se na Hušbauerovy rakety a další parádičky
Lídr Slavie Stanciu: V Česku jsem díky Trpišovskému
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stal se z toho kolorit. Patrik Schick v klubu nehraje. Ať kvůli výkonnosti či zranění. Co to znamená pro reprezentaci před velezápasem s Anglií? Dle zkušeností z předchozích srazů nic dramatického. Jakmile totiž útočník Lipska vezme za kliku kabiny národního mužstva, mění se v sebevědomého střelce. Nehledě na mizernou zápasovou praxi. „Ani v Římě nehrál celé zápasy, ale když přijel, byli jsme s ním spokojení,“ kýve hlavou státní trenér Jaroslav Šilhavý. Snad bude status quo platit i v pátek.Minimum prostoru dostával během dvouleté anabáze v Římě. Buď vinou zdravotních malérů, nebo vzhledem k nepřesvědčivé výkonnosti. To samé zatím platí na nové štaci v Lipsku, kde Patrik Schick dosud zvládl dietní porci osmadvaceti minut, především kvůli komplikacím s kotníkem.

V začarovaném kruhu se točí už více než dva roky. Stalo se pravidlem, že na srazy národního mužstva přijíždí bez adekvátní herní praxe. Deník Sport spočítal útočníkovu vytíženost před uplynulými šesti srazy (vždy tři týdny před reprezentačním blokem).

Co čísla ukazují?

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

EURO 2021 - Mistrovství Evropy ve fotbale

Los EURO 2021 Kompletní program Postup na EURO: Česko - Kosovo 2:1 Kvalifikace EURO 2021 Stadiony a města Oficiální míč Vstupenky

Mistrovství Evropy ve fotbale proběhne v roce 2021 od 11. června do 11. července ve 12 zemích a 12 městech. Semifinále a finále bude hostit londýnské Wembley. Poprvé v historie EURO bude součástí všech utkání videorozhodčí. Původní EURO 2020 muselo být kvůli koronaviru odloženo na rok 2021.

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

 

Skupina A
Články odjinud


Články odjinud