Jonáš Bartoš
31. května 2021 • 19:30

První český trénink pod Dolomity! Sluníčko, ale rozpaky nad hřištěm

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Slavia na Letné? Trochu jako v Barceloně, říkají Saňák a Dostálek. Zaparkoval Trpišovský autobus?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sluníčko a nádherné vrcholky italských Dolomit. Idylka, v jaké je radost proběhnout se po hřišti a pustit se do práce. Čeští reprezentanti začali pondělním tréninkem v Jižním Tyrolsku přípravný kemp, kde ladí formu na červnové EURO. „Prostředí je tu krásné,“ lebedil si Pavel Kadeřábek, obránce Hoffenheimu, co do počtu startů za národní tým (47) druhý nejzkušenější hráč výběru Jaroslava Šilhavého.Nedělní vstupní testy na koronavirus dopadly dobře (negativně), tím pádem mohl kompletní český kádr sednout na palubu leteckého speciálu a v pondělí zamířit do Itálie. Po přistání hráče pálilo do očí příjemné slunce. V dalších dnech se má počasí zhoršit, nicméně první dojmy z prosluněné horské scenérie musely potěšit. Ve vesničce Valles, kde tým na hranicích Itálie a Rakouska následující týden bydlí, najdou svěřenci Jaroslava Šilhavého potřebný komfort a klid, aby nabrali formu na následující týdny na EURO.

V pondělí okolo půl šesté večer začal první trénink. Zapojili se všichni hráči, důležité je, že zatím nikdo nehlásí větší zdravotní problém. Mírné rozpaky vyvolaly špatný stav hřiště, vedení týmu dokonce zvažuje další tréninkové jednotky jinde.

„Cesta byla v pohodě, probíhalo to jako vždy. Zatím jsme tady hodinku, tak ani nedokážu ještě říct, jaké to tady je. Ale samozřejmě celkově je prostředí krásné,“ pověděl v nahrávce pro média od FAČR obránce Pavel Kadeřábek.

ČESKÝ PROGRAM

30. května sraz v Praze
31. května odlet na soustředění v Itálii
4. června Itálie – Česko (Boloňa)
6. června návrat do Prahy
8. června Česko – Albánie (Praha)
14. června Skotsko – Česko (Glasgow?)
18. června Chorvatsko – Česko (Glasgow?)
22. června Česko – Anglie (Londýn)

Krásné prostředí láká i na vysokohorskou turistiku, deník Sport v dalších dnech z místa soustředění přinese podrobnější reportáž. „Vždy, když jedete na takové soustředění a je to delší cesta, tak vám prostředí náladu zpříjemní. Jsem člověk, který má rád hory, různé procházky. Samozřejmě v dnešní době se toho moc zvládnout nedá, ale člověk má hory a přírodu kolem sebe. Za mě to dokáže pobyt zpříjemnit,“ doplnil bek německého Hoffenheimu.

Hned v úterý jsou na programu dva tréninky doplněné taktickými rozbory a videem. Příprava se postupně ladí na páteční duel proti Itálii, na který se mužstvo přesune do Boloni. Po návratu do Prahy sehraje tým v úterý generálku na EURO proti Albánii.

Češi před velkým turnajem na poslední chvíli měnili plány. Kvůli přísným koronavirovým opatřením zrušili svou základnu ve Skotsku, mužstvo zůstane v Praze a k jednotlivým zápasům bude létat. Zatím platí, že první dva duely základní skupiny proti Skotsku (14. června) a proti Chorvatsku (18. června) reprezentace odehraje v Glasgow, závěrečné utkání proti Anglii (22. června) v Londýně.

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Los EURO 2024 Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 proběhne od 14. června do 14. července v Německu. Česká fotbalová reprezentace si zahraje skupiny F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * AC Milán - Slavia v TV * Sparta - Liverpool v TV

Play off
Články odjinud


Články odjinud