3. července 2021 • 20:05

Tohle je teč?! Dány nakopl roh, který být nemusel. Dotkl se Čelůstka?

Autor: jon
Vstoupit do diskuse
5
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Haraslín, evropské křídlo. Ihattaren? Zatím Jarda Kužel. A Hašek je pohodlná volba
Štěpánek měl být za surovou hru na Haraslína vyloučen, říká KR. Co penalta na Oscara?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Klíčový moment čtvrtfinále fotbalového EURO? Patrně situace chvíli po samotném začátku. Dánové získali v páté minutě rohový kop poté, co se měl balon otřít o Ondřeje Čelůstku. První záběry ukázaly, že se stoper míče nedotkl, následné odhalily dotek ruky. Nicméně z následného rohu přišel první úder českého soupeře, kdy zůstal ve vápně volný hlavičkující Thomas Delaney. Dánsko nakonec zvítězilo 2:1, Češi na turnaji končí.První branka utkání padla velmi brzy. Dánové získali roh po domnělé teči Ondřeje Čelůstky. Český stoper marně signalizoval, že se balonu nedokl. Sudí nekompromisně nařídil standardní situaci. Po utkání se objevily záběry, které naznačují lehký kontakt Čelůstkovy ruky s balonem.

Nabídnutou možnost český soupeř využil dokonale. Dánové strhli bránící české hráče tak šikovně, že ve vápně vyplaval úplně volný Thomas Delaney. Záložník Dortmundu, jinak sváteční střelec, který dal v sezoně jedinou branku, mířil hlavou přesně a poprvé rozvlnil síť.

„Šlo o nedorozumění bránících hráčů. Mají mít soupeře osobně rozebrané, trochu vím, jak národní tým chce podobné obranné sitace řešit. Jinými slovy mají mít soupeře přebrané až do doby, než získáme míč. Tři hráči se tentokrát nechali strhnout a stalo se nedorozumění. To se v zápasech stává, je to škoda,“ komentoval situaci ve studiu iSport.cz fotbalový expert Jaroslav Hřebík.

Situace, po níž dánský tým získal proti Česku roh a otevřel skóre čtvrtfinále mistrovství Evropy. Ondřej Čelůstka ale balon netečoval
Situace, po níž dánský tým získal proti Česku roh a otevřel skóre čtvrtfinále mistrovství Evropy. Ondřej Čelůstka ale balon netečoval

Mělo by snad v podobné zjevné situaci zakročit video a roh Dánům sebrat? VAR do podobných situací vstupovat nesmí, nešlo o zjevnou situaci, která by vedla ke gólu. Video zasahuje v případě hraní rukou či zjevných faulů, nikoliv u sporné teči před rohem.

„Nechtěl bych, aby VAR podobné situace řešil. To bychom koukali pak spíš na video, než fotbal. S narůstajícím věkem se smiřuji s tím, že je sport občas nespravedlivý. Tak to zkrátka je. Měli jsme také spoustu rohů, mohli jsme z nich něco vymyslet. Ale naštve to, když padne branka z něčeho, co roh být neměl," dodal fotbalový redaktor Sportu Ondřej Škvor.

Dánové šli do důležitého vedení, v závěru poločasu navíc přidali druhou branku a získali klíčový náskok pro postup do semifinále turnaje. Patrik Schick snížil na začátku druhého poločasu na 1:2, víc už ale Češi nezvládli.

ONLINE PŘENOS - Studio EURO: Česko - Dánsko s Jaroslavem Hřebíkem
Všechny dny
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě
Česko Česko Dánsko Dánsko Jaroslav Hřebík Jaroslav Hřebík Ondřej Škvor, redaktor Sportu Ondřej Škvor, redaktor Sportu
Obnovit
Zprávy ze dne 3. 7. 2021
21:04
3. 7. 2021
 

Studio iSport.cz po bitvě Česka s Dánskem končí. Od 21:00 se hraje další čtvrtfinále mezi Anglií a Ukrajinou, vítěz bude hrát právě s přemožitelem národního týmu. Duel můžete sledovat na tomto odkaze. Díky za pozornost a hezký zbytek večera.

Zprávy ze dne 3. 7. 2021
20:54
3. 7. 2021
Jaroslav Hřebík

„Co musíme udělat proto, abychom hráli podobně jako třeba Itálie? Nehrajeme špatně, ale musíme se posouvat dál, jinak nám lepší týmy utečou. V hokeji panuje podobná situace, už se neporáží týmy jako Německo, Švýcarsko... Nemám pocit, že bychom doháněli fotbalový svět. Udělali jsme dobrý národní tým, ale proč? Sešli se nám hráči, kteří hrají kvalitně v různých klubech a také díky tomu, že se jednomu českému klubu nadstandardně daří. Celý český fotbal by měl přijmout přístup Slavie. Analyticky se hra vyvíjí do rychlosti, práce s míčem v daleko větší rychlosti. Musíme se zároveň dostat k součinnostním věcem, aby útok nehrál dva hráči."

Zprávy ze dne 3. 7. 2021
20:49
3. 7. 2021
Dánsko

Jiný pohled na situaci před první brankou, k teči možná přece jen došlo.

Zprávy ze dne 3. 7. 2021
20:47
3. 7. 2021
Dánsko

Zprávy ze dne 3. 7. 2021
20:45
3. 7. 2021
Jaroslav Hřebík

„Každý tým hraje charakteristickým způsobem. Anglie, Belgie... Hráči, kteří se objevili v sestavě na mistrovství Evropy, hrají pořád očekávaně. Dostali se do módu hry týmu. Tentokrát jsme měli hru ve své moci, ale každý zápas se odvíjí jinak. Prohrávali jsme, přesto se nemůže mluvit o unávě, zranění, formě. Výkon každopádně skládají vlivy, vývoj zápasu, soupeř i okolní hráči, kteří jsou velmi důležitý."

Zprávy ze dne 3. 7. 2021
20:38
3. 7. 2021
Česko

Tři nejlepší čeští hráči šampionátu podle Ondřeje Škvora i Jaroslava Hřebíka:
Patrik Schick, Vladimír Coufal, Tomáš Vaclík

 

Zprávy ze dne 3. 7. 2021
20:37
3. 7. 2021
Jaroslav Hřebík

Jaroslav Hřebík o budoucnosti Tomáše Vaclíka: „Jednoznačně nás podržel proti Nizozemsku, chytal dobře proti Anglii, Chorvatsku i tentokrát. Za góly nemohl. Tomáš potřebuje disciplinovaný tým, protože je schopný jednu dvě opravdu nebezpečné akce za utkání chytit. Myslím vyložené šance, kterých je málo. Nejde o gólmana, co udělá třicet zákroků. Četl jsem o tom, že je dohodnuté angažmá v Neapoli. Lepší by byl Juventus...“

Zprávy ze dne 3. 7. 2021
20:28
3. 7. 2021
Ondřej Škvor, redaktor Sportu

„Tomáše Součka bych chválil. Charakterově mi přijde výborný, což by tedy nemělo hrát roli při hodnocení na turnaji, ale přijal novou roli, pomáhal víc stoperům. Čekali jsme, že bude dávat branky, protože jsme na to zvyklí, ale měl jinou úlohu. Branek jsme tolik nedostávali. Je počítačem, který kalkuluje s tím, kde běhat. Běhá navíc hodně a správně," řekl Ondřej Škvor k výkonu záložníka West Hamu.

Zprávy ze dne 3. 7. 2021
20:22
3. 7. 2021
Ondřej Škvor, redaktor Sportu

Ondřej Škvor o Janu Bořilovi: „Neoslovil mě na celém turnaji. Potkal ho, podle mě, na ústupu nejlepšího výkonu, který od něj známe ze Slavie. Intenzitou hry, pilováním na lajně... Trochu mě zklamal i proti Dánsku a jde zřejmě o věc, na kterou se novináři budou ptát na tiskové konferenci."

Zprávy ze dne 3. 7. 2021
20:20
3. 7. 2021
Jaroslav Hřebík

„Prohra se nedá svést na hráče ani trenéra. Měli jsme první půli ve své moci, ale prohrávali jsme. To se v zápase stane. Jakmile dáte soupeři šanci, uchopí ji. Myslím, že semifinále je konečná Dánska. Můžeme jen spekulovat, jak budou hrát dál... Ve Wembley budou mít úplně jinou situaci. Fotbalově a kvalitou herních situací, i když je Anglie kritizovaná, nemají moc šanci.“

Vstoupit do diskuse
5

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Los EURO 2024 Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 proběhne od 14. června do 14. července v Německu. Česká fotbalová reprezentace si zahraje skupiny F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Play off
Články odjinud


Články odjinud