Čech a Rosický? Jejich situaci bych řešil odchodem, přiznává Koller | iSport.cz
14. listopadu 2014 • 04:50

Čech a Rosický? Jejich situaci bych řešil odchodem, přiznává Koller

Autor: šq, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
Petr Čech a Tomáš Rosický stále mají šanci překonat reprezentační rekord Karla Poborského
TOP VIDEA
Trpišovský: Skvělý terén, dobrá kombinace. Bylo hodně místa
Vondrášek po debaklu: Není o čem. Slavia celý zápas lepší, červená přísná
VŠECHNA VIDEA ZDE

V počtu reprezentačních výher v českém dresu se Jan Koller dělí o třetí pozici s Tomášem Rosickým, oba jsou na kvótě 58 zápasů. Před nimi zbývá už jen dvojice Petr Čech (61) a Karel Poborský (71). Nejlepší kanonýr národního týmu si přeje, aby obě opory současné reprezentace starší kolegy překonali. "Jen ať vyhrávají co nejvíc," přeje si a zároveň přiznává, že jejich nemilou situaci v klubech by řešil odchodem.Pokud v neděli český nároďák porazí na domácí půdě Island, Tomáš Rosický se v počtu vyhraných zápasů osamostatní na třetím místě a odsune Jana Kollera . Tomu by ale bramborová příčka vůbec nevadila.

"Teď budou čerství, protože si odpočinou ve svých klubech, tak to můžou dotáhnout docela daleko, ne," usmívá se Koller v rozhovoru pro deník Sport. "Ale takhle – přál bych jim, aby se jim to povedlo, protože by to znamenalo, že se nároďáku daří," dodává už vážnějším tónem.

Dotáhnout nebo překonat Karla Poborského , který se v dresu národního týmu radoval z výhry přesně v 71 případech, má podle nejlepšího střelce v reprezentační historii lepší možnost Petr Čech .

"Petr má větší šanci, je to gólman a se svým přístupem bude hrát ještě dlouho. U Tomáše je to jiné, víc ho trápí zranění. Ale když se na něj kouknu, tak i ve svém věku patří pořád mezi to nejlepší, co máme," říká Koller.

Mluví také o současné situaci obou hráčů. Tomáš Rosický téměř vůbec nenastupuje v Arsenalu, s rolí dvojky se musí vyrovnávat i Petr Čech. "Já bych to neunesl, řešil bych to odchodem. Ani u jednoho z nich nevidím šanci, že by se to mělo zlepšit. Doporučoval bych jim změnu," říká na rovinu vyhlášený hlavičkář.

Rozhovor s Janem Kollerem a další zajímavosti okolo české fotbalové reprezentace čtěte v pátečním Sportu

Titulní strana deníku SportTitulní strana deníku SportFoto Sport

Vstoupit do diskuse
0
Skupina 2
Články odjinud


Články odjinud