Jan Vacek
14. června 2015 • 04:59

A opět... Váchu srážejí stejné chyby, riskantní přihrávky dozadu

Autor: ,
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Courtoisův superpřesun, Gomes zasáhl konečky prstů NEJ zákroky Premier League: Courtoisův superpřesun, Gomes zasáhl konečky prstů
Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Katastrofa, zatmění, dárek soupeři značka Lukáš Vácha. Riskantní manévr českého defenzivního záložníka, po jehož nepřesné přihrávce Tomáši Sivokovi, vstřelil Island vítězný gól v kvalifikačním duelu o postup na EURO, vzbudil poprask. Češi prohráli 1:2, fanoušci zuří a spílají sparťanskému plejerovi. Právě jeho považují za viníka krachu a strůjce komplikace dobře rozjeté kvalifikace. Chyb se prý dopouští opakovaně.„To je mezinárodní fotbal, musíme si uvědomit, že tempo hry je úplně jiné než v české lize. Pokud si to hráči neuvědomí, budou se dostávat pod tlak a chyby udělají,“ hodnotil duel zklamaný trenér reprezentace Pavel Vrba. Ve světle téhle minely ale fanoušci upozorňují, že nejde o první zkrat záložníka z Letné, který s oblibou rozehrává dozadu.

Za podobný kousek pykala Sparta v soubojích se švédským Häckenem, v české nejvyšší soutěži pro změnu těžil z Váchovy nepřesnosti Liberec. Teď přišla další chyba, která může reprezentaci při cestě na EURO přijít hodně draho. „V takové situaci musíme dát balon do autu. Když je patnáct minut do konce, nemůžeme hrát fotbal na vápně,“ kroutil hlavou Tomáš Sivok.

VIDEO: Lukáši Váchovi se zápas na Islandu nepovedlMísto jednoduchého odehrání míče však zvolil Vácha zpětnou přihrávku. A bylo zle. Nešlo však o nějaký extrém, záložník Sparty tohle řešení často volí i Synot lize, což je slabinou jeho hry. Podle zdrojů Nedělního Sportu blízkých kabině navíc nejsou hráči nadšení, když je Vácha na hřišti. Důvodem je právě absence kreativity, větší odvahy hrát dopředu.

A to dávají najevo i fanoušci. Vácha má své zastánce, kteří upozorňují na jeho bojovnost a zarputilost. Jenže počet odpůrců narůstá a opakování podobných chyb, jako byla ta na Islandu, jim dává pro kritiku pádné argumenty.

Celý článek o Lukáši Váchovi čtěte v Nedělním Sportu

Z V R P Skóre B

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze