Tomáš Podvín
7. září 2015 • 12:15

Co prozradila o Češích čísla? Dočkal byl klíčový, udivil Pavelka

TOP VIDEA
Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zvládli to, fotbalisté české reprezentace splnili postupem na EURO 2016 ve Francii velký cíl. Alespoň na chvíli využil trenér Pavel Vrba v kvalifikaci 27 hráčů. Kdo z nich odehrál nejvíce minut, kdo byl nejproduktivnější a kdo nejlépe přihrával? Nejen to prozradily statistiky oficiálního webu UEFA.Jediným hráčem, který v osmi kvalifikačních zápasech odehrál všech 720 minut, je brankář Petr Čech. Hned za ním se umístil Bořek Dočkal, jenž má na kontě 714 minut. Sparťanský záložník tak chyběl pouze šest minut, což je na hráče z pole obdivuhodné.

Na třetím místě jsou dnes již bývalý sparťan Pavel Kadeřábek a obránce Viktorie Plzeň David Limberský. Oba odehráli sedm celých zápasů a nebýt zranění, mohli na tom být podobně jako Čech. Právě kvůli zdravotním potížím se do nejlepší desítky nevešli například kapitán Tomáš Rosický a obránce Tomáš Sivok.

Hráči s nejvíce odehranými minutami

Petr Čech 8 zápasů 720 minut
Bořek Dočkal 8 zápasů 714 minut
Pavel Kadeřábek 7 zápasů 630 minut
David Limberský 7 zápasů 630 minut
Vladimír Darida 8 zápasů 618 minut

Co se týče produktivity, tým nejvíce táhl Bořek Dočkal. Záložník měl dobrou formu po celou kvalifikaci, což dokazuje, že je se čtyřmi góly nejlepším českým střelcem. K tomu přidal ještě jednu asistenci.

Jinak ale statistiky vstřelených gólů ukazují, že tým Pavla Vrby došel pro postup týmovým způsobem. Více než jednu trefu mají na kontě už pouze Václav Pilař a Milan Škoda. Dalších sedm hráčů dalo jednu branku.

Střelci českého týmu

Bořek Dočkal 4 góly 1 asistence
Milan Škoda 2 góly 0 asistencí
Václav Pilař 2 góly 0 asistencí
David Lafata
Vladimír Darida
David Limberský
Tomáš Necid
Tomáš Sivok
Ladislav Krejčí
Pavel Kadeřábek 
1 gól  

Pavelka aktivnější než Vácha

Velmi zajímavá je také statistika přihrávek. Jednoznačně nejvíc jich v českém týmu v kvalifikaci rozdal Vladimír Darida (407), druhý Dočkal jich má výrazně méně (295). I jeho menší přesnost (81%) dokazuje, že se často snažil o rozdílové, průnikové pasy.

Velkým objevem českého výběru se pak stal David Pavelka. Záložník Liberce odehrál pouze dva poslední zápasy, přesto rozdal více přihrávek (151) než Lukáš Vácha (141) za dvojnásobný počet utkání. Navíc byl obdivuhodně přesný, s 95% dokonce vládne.

Počet přihrávek

  Celkem Přesných
1. Vladimír Darida 407 351
2. Bořek Dočkal 295 240
3. David Limberský 276 239
4. Pavel Kadeřábek 244 211
5. Václav Procházka 237 216

Úspěšnost přihrávek

  Celkem Úspěšnost
1. David Pavelka 151 95%
2.-3. Michal Kadlec 197 94%
2.-3. Marek Suchý 143 94%

Nejvíce fauloval Lafata

Trochu překvapivým „vítězem“ v počtu spáchaným faulů se stal kanonýr David Lafata. Útočník Sparty udělal 11 faulů. Hned za ním je Vladimír Darida, který byl ale zároveň jednoznačně nejvíce faulovaným českým hráčem.

Obecně hráli nicméně Češi slušně. V počtu spáchaných faulů patří v týmových statistikách do dolní půlky tabulky. Co se týče žlutých a červených karet, v tom jsou dokonce sedmí nejférovější.

Statistika faulů

  Fauloval Faulován
David Lafata 11 6
Vladimír Darida 10 16
David Limberský 9 8
Ladislav Krejčí
Pavel Kadeřábek
Tomáš Sivok
6 2
Bořek Dočkal 5 11

Nováček Pavelka: Vrcholem oslav byl masér Eda Poustka

V šatně fotbalové reprezentace panovala po postupu na EURO velká radost
V šatně fotbalové reprezentace panovala po postupu na EURO velká radost

Čech po postupu na EURO: Jsme rádi, že nemusíme do baráže

Pelta o oslavách: Měly úplně jiný rozměr, než po Černé Hoře

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze