9. září 2015 • 05:00

Černí koně pro Vrbu. Kým by mohl překvapit v nominaci na EURO?

Autor:
Hráči, kteří by se mohli dostat do závěrečné nominace Pavla Vrbyns mistrovství Evropy do Francie
TOP VIDEA
Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Národní tým si pod velením Pavla Vrby může dovolit luxus. Dvě kola před koncem kvalifikace má jistou účast na EURO a už teď může český kouč přemýšlet o tom, koho vzít na turnaj do Francie. Někteří hráči, co vybojovali kvalifikaci, mají v případě dobrého zdraví a stabilní formy nominaci jistou. Kdo by se ale mezi vyvolené hráče mohl dostat z pozice muže, který v kvalifikaci prostor nedostal? Deník Sport vybral tři jména.Vrba se nebojí otvírat reprezentační dveře neotřískaným hráčům. Kdo má formu a dobrou pozici v klubu, může si klidně zahrát i za reprezentaci. Proto se může stát, že se do závěrečné nominace do Francie dostanou i hráči, kteří v kvalifikaci nehráli. Kdo by to mohl být?

Lukáš Bartošák (25), Liberec

obránce 0 zápasů/0 gólů

Odbývá si teprve svou první prvoligovou sezonu, ale vstoupil do ní ve výborné formě. Vrba se do něj právem zakoukal, to ho může zásadně přiblížit k Francii. Pokud liberecký obránce obstojí v těžkých duelech v Evropské lize, může se stát zajímavou alternativou na levý kraj obrany.

Lukáš BartošákLukáš Bartošák

Petr Jiráček (29), Sparta

záložník, 0 zápasů/0 gólů

V tuhle chvíli je nominaci vzdálený vesmírná léta. Ale patří k hráčům, kterým Vrba věří, navíc má před sebou ve Spartě příslib pořádného vytížení. Jiráček patřil k hvězdám českého týmu na milulém EURO, pokud se na Letné dokáže vrátit do bývalé formy, explzeňský kouč mu jistě dá šanci.

Petr JiráčekPetr Jiráček

Libor Kozák (26), Aston Villa

útočník, 0 zápasů/0 gólů

Po dlouhém a komplikovaném zranění se zapojuje, v Aston Ville chodí na lavičku, ale stále nehraje. Pokud začne, mohou být minuty v Premier League velký argument pro. Šestadvacetiletý forvard je typem hráče, kterého Vrba do svého týmu potřebuje. Kozák už se prosazoval pod trenérem Bílkem v minulké kvalifikaci o světový šampionát, patřil k příjemným překvapením. Proč by nemohl dostat šanci i od Vrby?

Libor KozákLibor Kozák

Pozn.: Reprezentační starty a góly jsou brány z dosavadního průběhu kvalifikace na EURO do Francie

Další informace o české fotbalové reprezentaci najdete ve středečním Sportu. Elektornickou verzi si přečtěte ZDE »

Titulní strana deníku SportTitulní strana deníku Sport

Zde si vyberte, zda si chcete aktuální či archívní vydáníku Sport přečíst ve vašem počítači, nebo ve smart phonech či tabletech.

Deník Sport v čtečce přímo ve vašem počítači objednávejte zde, nebo přímo na www.isport.cz/epaper >>

Deník Sport v App Storu pro mobily a smart phony se systémem iOS (Apple) stahujte zde >>

Deník Sport v Google play pro mobily a smart phony se systémem Android stahujte zde >>

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze