29. září 2015 • 14:30

Limberský chybí v nominaci, Vrba se o něm nechtěl bavit

Autor: , ,
Obránce David Limberský chybí v reprezentační nominaci na poslední dva kvalifikační zápasy
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Podívejte se, jak by mohl stadion Bohemians vypadat v budoucnosti Podívejte se, jak by mohl stadion Bohemians vypadat v budoucnosti
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už dostal pokutu v klubu, v Plzni přestal být kapitánem, teď bude chybět i u oslav postupu na EURO 2016. Obránce David Limberský nefiguruje v nominaci fotbalové reprezentace na závěrečné zápasy evropské kvalifikace s Tureckem (10. října) a v Nizozemsku (13. října). Trenér Pavel Vrba ho nepovolal poté, co způsobil autonehodu v opilosti a následně nevhodně slavil gól při ligovém utkání v Příbrami. Důvody, proč Limberský v nominaci není (je však zařazený na seznam náhradníků), však dnes odmítl komentovat.K důvodům, proč Limberský na jeho seznamu chybí, odmítl Vrba hovořit. "Rozhodl jsem se, že ho nebudu nominovat. O Davidovi už jste toho napsali dost," sdělil novinářům. "Ukazuje to, že nominaci nemá jistou nikdo. Budu se ale bavit pouze o zápasech s Tureckem a Holandskem," přidal další vyjádření.

Otázky na Limberského? Vrba pohrozil odchodem z tiskovky

Odmítl komentovat i nedávné výroky předsedy FAČR Miroslava Pelty pro DVTV, který mimo jiné prohlásil, že se s Vrbou shodují na tom, že Limberského incident je neslučitelný s rolí reprezentanta. "To se zeptejte pana předsedy, já nebudu komentovat pana předsedu," prohlásil Vrba. Pak dokonce hrozil, že tiskovou konferenci ukončí.

Vrba jinak nepovolal žádného úplného nováčka, dva hráče ještě dodatečně nominuje v pátek. Stále chybí zraněný kapitán Tomáš Rosický z Arsenalu, naopak vracejí se uzdravení Jaroslav Plašil s Tomášem Necidem.

Český tým má už před říjnovými zápasy jistý postup na mistrovství Evropy a v závěru kvalifikace bude na dálku hrát s Islandem o první místo ve skupině.  Zápas s Tureckem se bude hrát na Letné 10. října, závěrečný duel kvalifikace v Nizozemsku pak 13. října v Amsterdamu.

Turecko a Nizozemsko? Hráče nemusím motivovat, těší Vrbu. Nechá chytat Vaclíka

NOMINACE FOTBALOVÉ REPREZENTACE

Brankáři: Petr Čech (Arsenal, 116/0), Tomáš Vaclík (Basilej, 3/0), Tomáš Koubek (Liberec, 0/0)
Obránci: Theodor Gebre Selassie (Brémy, 31/1), Pavel Kadeřábek (Hoffenheim, 10/1), Václav Procházka Plzeň 12 0, Mario Holek Sparta 8 0, Michal Kadlec (Fenerbahce Istanbul, 60/8), Marek Suchý (Basilej, 22/0), Filip Novák (Midtjylland, 1/0)
Záložníci: Bořek Dočkal (Sparta, 19/6), Jiří Skalák (Mladá Boleslav, 1/0), Vladimír Darida (Hertha Berlín, 27/1), Josef Šural (Liberec, 3/0), Milan Petržela (Plzeň, 16/0), David Pavelka (Liberec, 2/0), Jaroslav Plašil (Bordeaux, 94/6), Ladislav Krejčí (Sparta, 16/2)
Útočníci: David Lafata (Sparta, 36/8), Tomáš Necid (Bursaspor, 31/8), Milan Škoda (Slavia, 3/2)

Příbram – Plzeň: Gól Limberského na 0:1. Slavil kontroverzně jako řidič!

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze