Dánové remizovali s Itálií, stačí porazit Maltu a zůstanou před Čechy

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Čeští fotbalisté přišli o šanci postoupit na MS do Brazílie. Fotbalisté Bulharska sice prohráli v předposledním utkání kvalifikace mistrovství světa v Arménii 1:2, jenže Dánové remizovali v Itálii 2:2 a k tomu, aby zůstali před Českem, jim stačí výhra nad Maltou. Postupové naděje národního týmu definitivně zhatila výhra Islandu nad Kyprem 2:0.

Svěřenci Josefa Pešiceho ztrácejí na čtvrté příčce tabulky před posledními úterními zápasy bod na Bulharsko a Dánsko. Aby se před oba tyto celky dostali, potřebují vyhrát v Bulharsku a zároveň doufat, že Seveřané doma neporazí outsidera Maltu.

Bulhaři v Jerevanu doplatili na dvě vyloučení. Nejprve musel předčasně ze hřiště v závěru první půle Bodurov, který zastavil unikajícího Özbilize. Faulovaný hráč z následného přímého kopu technicky zakroutil míč k tyči a domácí vedli.

Dánský záložník Christian Eriksen (uprostřed) se snaží projít mezi dvojicí italských obránců

Bulhaři i v deseti vyrovnali, když se po hodině hry podobně jako Özbiliz prosadil z přímého kopu Popov. Jenže hned za tři minuty udělil německý sudí Brych po druhém žlutém napomínání červenou kartu k velké nelibosti hostů také Djakovovi a Arménie nakonec dvojnásobnou přesilovku využila. V 87. minutě dloubl balon přes brankáře Movsisjan a zajistil svému týmu první domácí body v kvalifikaci.

Hosté: 61. Popov

Domácí: Berezovskij ─ Hovhannisjan, Arzumanjan (13. Aleksanjan), Mchojan, Hajrapetjan ─ Özbiliz (54. Pizzelli), Mchitarjan, Mkrtčjan, Ghazarjan ─ Sarkisov (90. Manojan) ─ Movsisjan.

Hosté: Stojanov ─ Minev, Ivanov, Bodurov, Zanev ─ Manolev (59. Tonev), Gadžev, Djakov, Popov ─ Milanov (76. Hristov) ─ Gargorov (69. Zlatinski).

Domácí: Arzumanjan, Movsisjan

Hosté: Bodurov (č), Djakov, Djakov (č), Minev

Brych ─ Borsch, Lupp

Vazgen Sargsyan anvan Hanrapetakan Marzadasht (Jerevan)

Arménie se díky tomu vrátila do hry o druhé místo, na Bulharsko a Dánsko ztrácí bod.

Trenér Itálie Cesare Prandelli s vědomím zajištěného postupu šetřil v Dánsku některé opory. V základní sestavě tak dostali šanci například obránci Balzaretti, Ranocchia a De Silvestri, záložník Thiago Motta nebo útočník Osvaldo. Brankář a kapitán Buffon nastoupil k 137. reprezentačnímu zápasu a překonal dosavadního rekordmana Fabia Cannavara.

Hosté začali v Kodani lépe a v 28. minutě šli zásluhou Osvalda do vedení. Útočník Itálie se trefil v národním týmu téměř přesně po roce. Dánové vyrovnali v nastavení prvního poločasu po brance forvarda Bendtnera.

Domácí Eriksen s Bjellandem nejprve po přestávce trefili brankovou konstrukci, v 79. minutě už otočil skóre opět Bendtner. Itálie však udržela neporazitelnost, když v první minutě nastavení vyrovnal střídající Aquilani.

Hosté: 3. Hübschman, 33. Lafata, 51. Kadlec V., 90. Pekhart

Domácí: Haber – Muscat A., Dimech, Caruana (57. Agius), Failla (87. Fenech R.) – Cohen, Muscat R. – Mintoff, Camilleri (80. Fenech P.), Briffa – Mifsud (c).

Hosté: Čech (c) – Rajtoral, Sivok, Suchý, Kadlec M. – Hübschman – Dočkal, Hušbauer, Plašil – Lafata (85. Jiráček), Kadlec V. (73. Pekhart, 90+4. Vaněk).

Hosté: 28. Osvaldo, 90+1. Aquilani

Domácí: Andersen – Jacobsen, Bjelland, Agger, Boilesen – Kvist, Zimling – Braithwaite, Eriksen, Krohn-Dehli – Bendtner. Trenér: Olsen

Hosté: Buffon – De Silvestri, Ranocchia, Chiellini, Balzaretti – Marchisio, Montolivo, Thiago Motta – Diamanti, Candreva – Osvaldo. Trenér: Prandelli

Domácí: Bjelland, Zimling, Bendtner, Boilesen

Lannoy – Cano, Annonier; Buquet

Parken Stadium, Kodaň

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.