26. března 2017 • 13:30

Moje ikona? Byl to Pavel Nedvěd, teď chci být vzorem já, říká Darida

Autor:
Darida: Moje ikona? Byl to Pavel Nedvěd, teď chci být vzorem já
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Courtoisův superpřesun, Gomes zasáhl konečky prstů NEJ zákroky Premier League: Courtoisův superpřesun, Gomes zasáhl konečky prstů
Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Patří k největším oporám národního týmu. Vladimír Darida si v dresu německé Herthy Berlín získal pověst jednoho z nejlépe fyzicky vybavených hráčů. O svých zkušenostech z bundesligy a fotbalových vzorech vypravuje v pořadu Overtime pro iSport.cz.Nejlepším hráčem bundesligy je pro šestadvacetiletého fotbalistu opora Bayernu Mnichov Thomas Müller. "Vždy jsem ho bral jako výborného hráče, ale až když jsem proti němu hrál ještě za Freiburg, jsem poznal, jak výborný je to fotbalista. Změnil jsem na něj názor," říká Darida.

Fotbalovým vzorem je pro bývalého plzeňského fotbalistu Pavel Nedvěd. "Teď už to tak není, ale dříve to byl Pavel Nedvěd. V dorostu už jsem si přestal brát vzory, do té doby to však byl on. Teď bych chtěl být pro mladé kluky vzorem já," má jasno Darida.

A na který zápas český záložník nikdy nezapomene? "V negativním smyslu to asi byl poslední zápas s Bayernem, kdy jsme dostali gól na 1:1 v 97. minutě. To bylo hodně frustrující. Říkal jsem si, že to není možný, že to není spravedlivý," vzpomíná fotbalista.

NA ROZHOVOR S VLADIMÍREM DARIDOU SE PODÍVEJTE NA VIDEU.

Darida: Moje ikona? Byl to Pavel Nedvěd, teď chci být vzorem já

720p 480p 360p 240p
Krmenčík: Za gól jsem rád, ale měl jsem jich dát víc

720p 480p 360p 240p
Čelůstka: Konkurence napravo? Můžu klidně hrát i na stoperuVše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze