Chorvatsko v přestřelce zdolalo Španělsko, Bosna má jistý postup

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbaloví vicemistři světa Chorvaté v nejvyšší skupině Ligy národů na třetí pokus vyhráli a po vítězství 3:2 nad Španělskem udrželi šanci na místo v play off. Ve druhé divizi si pak Bosna a Hercegovina díky bezbrankové remíze v Rakousku zajistila postup do elitní ligy.

Na vítězství Chorvatů se dvěma góly podílel Jedvaj, který nejprve v 69. minutě poslal domácí do vedení a poté ve třetí minutě nastavení rozhodl o jejich prvním vítězství od letního šampionátu v Rusku. Skóre otevřel Kramarič, za hosty vyrovnal nejprve Ceballos a po něm z penalty Ramos.

Španělsko vede tabulku se šesti body, ale má už odehrané všechny zápasy. Chorvaty čeká ještě souboj s Anglií, která má stejně jako vicemistři světa čtyři body. Vítěz zápasu si zajistí místo ve vyřazovací části nové soutěže.

Na účast v Lize A se po dnešku můžou chystat fotbalisté Bosny a Hercegoviny. Postup jim zajistila dnešní bezbranková remíza v Rakousku, po které mají v tabulce deset bodů, a i když jejich dnešní soupeř má zápas k dobru, nemůže už šestibodovou ztrátu smazat.

Chorvatsko - Španělsko 3:2 (0:0)
Branky: 69. a 90.+3 Jedvaj, 54. Kramarič - 56. Ceballos, 78. Ramos z pen.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905