Autor: ČTK, krm
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Španělska se stali posledním účastníkem Final Four Ligy národů. V přímém souboji o první místo v "české" skupině A2 zvítězili v Portugalsku 1:0 gólem Álvara Moraty z 88. minuty. Svěřenci trenéra Luise Enriqueho po šesti kolech ovládli tabulku o bod před rivalem z Pyrenejského poloostrova.

Portugalci měli v Braze dlouho převahu, ale střely Joty a kapitána Ronalda zneškodnil gólman Simón, Bruno Fernandes zamířil do boční sítě. Španělé odolali domácímu tlaku a těsně před koncem z ojedinělé šance rozhodli. Střídající Nico Williams prodloužil míč hlavou na volného Moratu, jenž snadno zakončil do prázdné branky. Hráči "La Roja" ve Final Four doplnili Italy, Chorvaty a Nizozemce. Turnaj se uskuteční příští rok v červnu.

Do elitní divize A postoupily Srbsko a Skotsko. Srbové v přímém souboji ve skupině B4 vyhráli v Norsku 2:0 po gólech Vlahoviče a Aleksandara Mitroviče. Skotům stačila bezbranková remíza s Ukrajinou na závěr skupiny B1.

Švédsko remizovalo 1:1 se Slovinskem a sestoupilo do Ligy C. První branku vstřelil ve 28. minutě hostující Šeško. Seveřané, kteří pro udržení v "béčku" potřebovali zvítězit, krátce před pauzou vyrovnali gólem Forsberga, ale na obrat už nedosáhli.

Závěrečné 6. kolo fotbalové Ligy národů:

Skupina A2:
Portugalsko - Španělsko 0:1 (0:0)
Branka: 88. Morata.

Švýcarsko - Česko 2:1 (2:1)
Branky: 29. Freuler, 30. Embolo - 45. Schick.

Irsko - Arménie 3:2 (1:0)
Branky: 18. Egan, 52. Obafemi, 90.+1 Brady z pen. - 71. Dašjan, 73. Spertsjan. ČK: 89. Hambardzumjan, 90. Dašjan (oba Arménie).

Albánie - Island 1:1 (1:0)
Branky: 35. Lenjani - 90.+7 Anderson. ČK: 11. A. Gunnarsson (Island).

Kosovo - Kypr 5:1 (2:0)
Branky: 52. a 84. Muriqi, 22. Muslija, 45.+1 Rrudhani, 47. Rashani - 41. Roberge.

Řecko - Severní Irsko 3:1 (1:1)
Branky: 14. Pelkas, 55. Masuras, 80. Mantalos - 18. Lavery.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905