Vyprovokovali nás, jsou rasisti! Mladí Angličané se bili se Srby | iSport.cz
17. října 2012 • 10:55

Vyprovokovali nás, jsou rasisti! Mladí Angličané se bili se Srby

Autor: ČTK, iSport.cz
V Srbsku byly pořádně horké hlavy
TOP VIDEA
Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1 Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1
TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Anglická Fotbalová asociace podala k UEFA po úterní odvetě baráže o postup na mistrovství Evropy hráčů do 21 let v Srbsku stížnost na domácí fanoušky. Příznivci prý během utkání hostující hráče rasisticky uráželi a házeli na ně předměty.Anglie zápas vyhrála díky brance Connora Wickhama v nastavení 1:0 a po stejném výsledku z domácího zápasu postoupila na turnaj, který v roce 2013 bude hostit Izrael.

Wickhamova branka navíc vyvolala na hřišti v Kruševaci strkanice mezi hráči i funkcionáři, které vyloučením odnesli domácí Slobodan Medojevič a hostující Danny Rose.

VIDEO: V Srbsku bylo pořádně horko

 

"Rasistické urážky i následné potyčky jsou zavrženíhodné. Naši hráči byli vyprovokováni, proto jsme podali stížnost a celá věc je v rukou UEFA," citovala agentura AP prohlášení Fotbalové asociace. Její stížnost podpořila i britská vláda, která pro Srbsko požaduje tvrdé tresty.

Srbský trenér Aleksandar Jankovič se však proti obvinění ohradil, protože podle něj leží vina i na anglických hráčích. "Proč bychom se měli omlouvat? Porvat se můžete jenom ve dvou," prohlásil.

UEFA zatím celou záležitost odmítla komentovat. Uvedla pouze, že o dalším postupu rozhodne až poté, co obdrží od rozhodčího zprávu o utkání.

 

Témata:  sport, fotbal, anglie, srbsko
 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud