24. května 2014 • 17:30

Skvěle! Devatenáctka udolala Itálii 1:0 a přiblížila se postupu na ME

0
Fantastický Priskeho trojzubec, nové Bazaly, nastoupí Preciado do derby?
SESTŘIH: Florida - Boston 1:5. Zacha dvěma asistencemi přispěl ke kanonádě, Pastrňák nahrával jednou

Čeští fotbalisté do 19 let výrazně zvýšili své naděje na postup na mistrovství Evropy. V úvodním duelu závěrečné části kvalifikace v Bulharsku porazili favorizovanou Itálii 1:0. Vítězný gól vstřelil ostravský záložník Daniel Holzer. Češi se ještě utkají s Bulharskem a Švédskem, na šampionát postoupí jen vítěz skupiny.

Italové přijeli do Bulharska jako favorit skupiny, ale situaci si zkomplikovali už v 8. minutě. Del Fabro fauloval unikajícího sparťana Schicka a rozhodčí italskému hráči ukázal červenou kartu.

Svěřenci trenéra Pavla Hoftycha ale měli přesilovku jen necelou půlhodinu, protože do konce poločasu se poroučel ze hřiště i Bederka, po jehož faulu zahrávali Italové pokutový kop. Jenže brankář Staněk Cristanteho vychytal.

V 72. minutě pak Češi udeřili - prosadil se jeden z nejzkušenějších hráčů v týmu Holzer, jenž má na kontě 19 ligových startů za Baník. Italové se snažili vyrovnat, ale tým znovu podržel Staněk, který vychytal další dvě dobré šance soupeře a udržel cennou výhru.

ČR - Itálie 1:0 (0:0)
Branka: 72. Holzer.
Sestava ČR: Staněk - Tregler, Pajer, Bederka, Matějů - Záviška (46. Sodoma), Čavoš (62. Kurušta), Kalvach, Holzer - Mašek, Schick (89. Prosek). Trenér: Hoftych.

Švédsko - Bulharsko 1:2 (0:2)
Branky: 89. Tankovic - 2. Drjanov, 13. Conev.